Aktualności - informacje

Seniorzy KUTW po drugiej stronie ekranu

czytaj całość

„Wspólny mianownik” to debata telewizyjna, przygotowana przez Annę Trzcińską. Do styczniowego programu zaproszono marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Zofię Smolińską z UM Bydgoszcz oraz Annę Dziczek z UM Toruń. Wśród publiczności zasiadły m.in. słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Anna Jaszkiewicz, Bożena Lefelbajn, Bożena Sałacińska, Helena Wyrzykowska.
W programie podjęto próbę podsumowania stanu wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego. Redaktor Bogumił Radajewski zadał gościom pytania, na które starali się odpowiedzieć wyczerpująco.
- Są fundusze, ale czy są także chętni, by po te fundusze sięgać?
- Czy unijne pieniądze są gwarantem zrównoważonego rozwoju regionu ?
W programie omówiono także prace nad Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego do 2030. Po zakończeniu programu słuchaczki KUTW podjęły rozmowę z marszałkiem Piotrem Całbeckim dotyczącą środków przeznaczonych na działania związanych z polityką senioralną.

 

czytaj całość…

"Wspólny mianownik" Telewizji Bydgoszcz i seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy

czytaj całość

W minionym roku seniorzy KUTW uczestniczyli w wielu programach lokalnej telewizji.  Na zakończenie roku redaktorki TVP Bydgoszcz Pani Anna Trzcińska i Pani Anna Zdunek  zaprosiły  5 słuchaczek z naszego „uniwerku”,  na nagranie ostatniego w roku 2018  programu Bogumiła Radajewskiego „Wspólny mianownik”. Na widowni zasiadły  nasze seniorki: Elżbieta Domagała, Hanna Kaźmierczak, Bożena Lefelbajn, Bożena Sałacińska i Helena Wyrzykowska. Tematem programu było podsumowanie roku 2018 w regionie. Uczestnikami dyskusji byli: Zbigniew Ostrowski i  Józef Ramlau a ich partnerami w dyskusji byli  profesorowie z UKW:  prof. Mirosław Geise i dr Sławomir Sadowski oraz Leszek Walczak  szef regionalnej Solidarności. Pod koniec programu zaproszono do dyskusji przedstawicielkę widowni. Głos zabrała Bożena Sałacińska, która stwierdziła, że w mijającym roku dominującym problemem były walki polityczne i  personalne. Zabrakło natomiast dyskusji nad konkretnymi, perspektywicznymi kierunkami rozwoju miasta i regionu, wspomina wypowiedź koleżanki Anna Kaźmierczak.

czytaj całość…

Koncertowy koniec roku 2018

czytaj całość

Ostatni wykład na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy będzie długo wspominany przez słuchaczy. Wszystko dzięki koncertowi adwentowemu w wykonaniu Akademii Muzyki Dawnej. Repertuar barokowy przedstawiło pięciu muzyków grających na oryginalnych instrumentach z epoki. Sopranistka Elżbieta Izdebska zachwyciła wszystkich swoim pięknym głosem. Po koncercie wręczono akty powołania do pełnienia funkcji w Radzie Słuchaczy oraz do Komisji Rewizyjnej. Wręczone zostały również listy gratulacyjne dla małżeństw z wieloletnim stażem. Rekordzistami są Barbara i Mieczysław Komosińscy, którzy przeżyli razem 61 lat.

czytaj całość…

Opłatek wigilijny

czytaj całość

Tegoroczną wieczerzę wigilijną Rada Słuchaczy KUTW przygotowała w stołówce UKW dla ponad setki studentów – seniorów. Na wstępie złożono sobie życzenia i podzielono się opłatkiem. W części artystycznej wystąpił duet: Krystyna Lepak i Grażyna Jabłońska. Kolędy śpiewali również reprezentanci zespołu wokalnego „Anutki”. Po części artystycznej w imieniu zaprzyjaźnionej firmy VauPe w rolę  Mikołaja wcielił się dyrektor Tomasz Tomaszewski, wręczając wszystkim firmowe teczki. W podziękowaniu przewodniczący Rady Naukowo-Programowej Sławomir Łaniecki oraz Przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW Bożena Sałacińska wręczyli Panu Tomaszowi Tomaszewskiemu album „Architektura i przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”. W przerywnikach gości zabawiał swoim repertuarem kolędowym i nie tylko  rewelacyjny jak zwykle Jurek Paterski.

 

czytaj całość…

Gość KUTW Radosław Sikorski

czytaj całość

Były Minister MON i Spraw Zagranicznych oraz były Marszałek RP, Radosław Sikorski przedstawił problemy polityki zagranicznej słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Studenci – seniorzy mieli okazję zadawania pytań. Słuchaczy interesowała szeroko pojęta polityka wewnętrzna i zewnętrzna Polski. Nie zabrakło pytania o przyszłość polityczną Radosława Sikorskiego.


czytaj całość…

Zajęcia Informatyczne

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uprzejmie zaprasza na zajęcia Informatyczne, które odbędą się:

co drugą środę rozpoczynając od 12.12.2018 r.

(wymiennie z wykładami KUTW)

oraz

w każdy czwartek rozpoczynając od 13.12.2018 r.

 Grupa PODSTAWOWA:

Środa 16.30 - 17.30 Czwartek 16.30 - 17.30

  Grupa ZAAWANSOWANA:

Środa 17.45 - 18. 45 Czwartek 17.45 - 18. 45

 LOKALIZACJA ZAJĘĆ

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ul. Karola Szymanowskiego 3, pokój 1.43 (parter)

 Uwaga !!!

Koszt zajęć to 65 zł za 15h

Pierwsze zajęcia są bezpłatne i będzie możliwość dokonania na nich wpłaty oraz uzyskania większej ilości informacji.

 

 

 

czytaj całość…

Skład Rady Słuchaczy i Komisji Rewizyjnej

1. Skład Rady Słuchaczy
    Bożena Sałacińska - przewodnicząca
    Marian Malinowski - sekretarz
    Janina Lackner - skarbnik
    Krystyna Berg - członek
    Jadwiga Obrzeżgiewicz - członek

2. Skład Komisji rewizyjnej
    Alina Wiśniewska - przewodnicząca
    Lila Kazubowska - członek
    Maria Putz - członek

czytaj całość…

Kujawsko-Pomorskie dla seniorów

List Marszałka Piotra Całbeckiego: Polityka senioralna, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i współczesne wyzwania, jest ważnym elementem polityki społecznej samorządu województwa. Celem jest jakość życia osób starszych, zwłaszcza tych ze skromniejszymi dochodami.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz