Kujawsko-Pomorskie dla seniorów

  • 05 grudnia 2018

Szanowni Państwo!

Polityka senioralna, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i współczesne wyzwania, jest ważnym elementem polityki społecznej samorządu województwa. Celem jest jakość życia osób starszych, zwłaszcza tych ze skromniejszymi dochodami.

Potrzeby seniorów są różne, tak jak różni są sami seniorzy. Jedni potrzebują inspirującej oferty zajęć, by interesująco spędzać czas na zasłużonej emeryturze. Dla innych ważne są poczucie bezpieczeństwa, pomoc w codziennych sprawach, obecność drugiego człowieka. Uwzględniają to nasze propozycje dla tej grupy wiekowej – te istniejące i te, które przygotowujemy. Dążymy do stworzenia wielopoziomowego spójnego systemu wsparcia, obejmującego wszystkich, którzy tego wymagają, w takiej formule i w takim zakresie, w jakim jest im to niezbędne. Zależy nam, by nowe rozwiązania powstawały z udziałem samych zainteresowanych, a także ich bliskich. Dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie dobre pomysły i ważkie sygnały.

Tych z Państwa, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat polityki senioralnej samorządu województwa bądź konkretnej pomocy w miejscu zamieszkania zapraszam do skorzystania z telefonu informacyjnego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz do punktów informacji senioralnej w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Punkty informacji senioralnej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz