Wykłady „Aktywny senior XXI wieku”

  • 06 grudnia 2018

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu organizuje cykl wykładów, których tematem jest sytuacja osób starszych w dzisiejszym świecie, problemy, z jakimi zmagają się opiekunowie seniorów oraz metody terapii i pracy z osobami w podeszłym wieku. Projekt wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w Bydgoszczy (City Hotel, ul. 3 Maja 6,)
Zgłoszenia na spotkanie można dokonać przesyłając kartę zgłoszenia na adres: e.malinowska@rops.torun.pl lub faxem na nr 56 657 14 61 lub telefonicznie pod numerem: 56 657 14 69.

Ze względu na współczesne procesy demograficzne seniorzy stanowią coraz większą grupę mieszkańców naszego regionu, a także kraju i całego kontynentu. To ważna grupa obywateli, których głos musi być brany pod uwagę przez rządy i samorządy, w tym samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pamiętamy o tym. Jednym z najważniejszych naszych długofalowych wyzwań rozwojowych jest aktywizacja osób starszych w ich środowiskach - mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Polityka senioralna będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne to ważny element polityki społecznej samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Pobierz pliki

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz