Akcja z potrzeby serca „Wspieramy Bydgoskie Szpitale” Akcja z potrzeby serca „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”

Akcja z potrzeby serca „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ze swoich skromnych emerytur, wsparli finansowo bydgoskie szpitale. Ten wyjazd planowano od roku. W maju 2020 r. grupa 46 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy miała wyjechać do Krynicy Morskiej. Turnus pn. „Aktywny Senior" miał być już 11-ym z kolei. Niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wyjazd został odwołany. Wobec tego, seniorzy jednomyślnie postanowili, że wpłacone na wyjazd zaliczki przekażą na akcję „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”. Organizatorką wyjazdu i pomysłodawczynią udzialu w szczytnej akcji była Renata Repińska, prowadząca Klub Animacji Kulturalnej „Pegaz”. Po wpłacie 3.300 zł na podane konto, poczułam ogromną radość i dumę z postawy naszych koleżanek i kolegów – mówi inicjatorka hojnej darowizny.