Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Jesteśmy już po oficjalnej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która odbyła się 12 października. Teraz przyszła kolej na inaugurację roku akademickiego 2021/2022 Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Dla naszej społeczności senioralnej będzie to wyjątkowe wydarzenie. Z powodu panującej pandemii wykładów nie prowadziliśmy od 18 miesięcy. Gościnne mury UKW przez długi czas były zamknięte. Pandemiczna sytuacja przeszkodziła nam zainaugurować miniony rok akademicki, nie mogliśmy również uroczyście celebrować 15-lecia istnienia KUTW. Mamy nadzieję, że to, co najgorsze, jest już za nami. Teraz zbliża się długo wyczekiwany przez seniorów moment, iż wreszcie znów zasiądziemy w salach wykładowych, znów będziemy mogli wysłuchać ciekawych wykładów, spotkać mądrych i fantastycznych ludzi, razem uczyć się i realizować nasze zainteresowania oraz pasje.

W środę, 20 października 2021 r., o godzinie 16.00, w Sali Koncertowej Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. M. Kopernika 1, odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na inaugurację zapraszamy naszych członków.

Ponieważ sytuacja epidemiczna wymusza stosowanie pewnych obostrzeń, zalecamy, aby każdy uczestnik inauguracji posiadał własną maseczkę ochronną zasłaniającą usta i nos. Po wejściu do budynku Collegium Copernicanum prosimy też o zdezynfekowanie dłoni.

Program uroczystości – początek godz. 16.00:

• Rozpoczęcie uroczystości Polonezem A-dur Fryderyka Chopina w wykonaniu dr. Jacka Szczepańskiego
  • Hymn państwowy (Chór Akademicki UKW pod kierunkiem Tomasza Kotwicy)
  • Słowo wstępne i przemówienie inauguracyjne – Prorektor ds. Finansów i Organizacji UKW dr hab. Zbigniew Bukowski, profesor uczelni
  • Gaude Mater Polonia (Chór Akademicki UKW pod kierunkiem Tomasza Kotwicy)
  • Immatrykulacja studentów KUTW
  • Gaudeamus igitur (Chór Akademicki UKW pod kierunkiem Tomasza Kotwicy)
  • Wykład inauguracyjny "Aktywność seniorów oraz jej znaczenie w perspektywie pomyślnego starzenia się" dr Iwona Mandrzejewska-Smól (Wydział Pedagogiki UKW)
  • Wręczenie podziękowań i gratulacji
  • Wystąpienia
  • Zakończenie: minirecital w wykonaniu dr. Jacka Szczepańskiego
    - Claude Debussy – Odblaski na wodzie
    - Karol Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4
  • Zakończenie uroczystej inauguracji Polonezem A-dur Fryderyka Chopina w wykonaniu dr. Jacka Szczepańskiego

Słuchacze KUTW, którzy wnieśli opłatę za semestr letni 2020 r., nie uiszczają teraz opłaty za semestr zimowy 2021 r.