Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie słuchaczy KUTW UKW z piosenkarką Adą Rychwalską

W środę 18 października seniorzy KUTW spotkali się w Bibliotece UKW na pierwszym poinauguracyjnym wykładzie nowego roku akademickiego. Frekwencja dopisała, ale trudno się temu dziwić, wszak naszym gościem była bydgoska piosenkarka, finalistka z 2021 r. XII edycji telewizyjnego programu muzycznego „The Voice of Poland” – Ada Rychwalska. Wokalistka uraczyła nas opowieścią o spełnianiu marzeń, o pasji śpiewania, o realizowanym obecnie projekcie zatytułowanym „SmykoFonika”, ale przede wszystkim o kulisach powstawania programu oraz jej udziale w „The Voice of Poland” w teamie Sylwii Grzeszczak.

Ada Rychwalska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ukończyła studia I stopnia o specjalności wokalistyka jazzowa. Jest również absolwentką Uniwersytetu Kazimierza w Bydgoszczy (studia I i II stopnia) o specjalności pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem muzycznym według teorii Edwina Eliasa Gordona oraz pedagogika wczesnoszkolna.
Laureatka różnych konkursów, między innymi konkursu „Swingujący Kruk” w Częstochowie. Czterokrotna laureatka festiwalu twórczości Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. Uczestniczka XII edycji programu „The Voice of Poland” w drużynie Sylwii Grzeszczak.
Jest nauczycielką wychowania przedszkolnego z ponad 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia umuzykalniające według teorii E.E. Gordona dla dzieci od pierwszego miesiąca życia do 3 lat. Realizuje koncerty Gordonowskie dla dzieci. Współpracuje z wieloma muzykami z Bydgoszczy. Obecnie właścicielka SmykoFoniki w Bydgoszczy – działalności prowadzącej różnorodne zajęcia i spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Spotkanie z Adą Rychwalską było niezwykle ciekawym intelektualnie i artystycznie przeżyciem. Już planujemy kolejne spotkanie na początku przyszłego roku.

Już za niespełna trzy tygodnie, w środę 8 listopada, kolejny wykład. Tym razem naszym gościem będzie Leszek Kalicki z Radziejowa, historyk, regionalista, nauczyciel, rekonstruktor, który opowiem nam o „Udziale mieszkańców Bydgoszczy w powstaniu styczniowym 1863–1864”. Przy okazji zobaczyć będzie można pochodzące z epoki rekwizyty – broń, mundury i inne wyposażenie powstańcze.

Informacje te można również naleźć na naszym fanpage KUTW UKW