Zakończenie roku akademickiego 2023–2024 KUTW

Środa, 5 czerwca 2024 r. i ostatni wykład w ramach roku akademickiego 2023-2024 KUTW. Wykład zatytułowany: "Problemy lekowe – czym są, jak powstają i jak wpływają na nasze leczenie?" wygłosił dr n. farm. Maciej Karolak z Katedry Technologii Postaci Leku Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu. No i koniec.
Kuba Sienkiewicz wraz z Elektrycznymi Gitarami kiedyś śpiewał: „To już jest koniec, nie już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść, To już jest koniec, możemy iść, Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic…” Słowa tej piosenki kompletnie nie pasują do zakończenia roku akademickiego 2023–2024 Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku UKW. Może i koniec roku akademickiego faktycznie miał miejsce, ale to... nie jest koniec definitywny, poza tym pozostało po nas tak wiele – wrażenia z wykładów, imprezy charytatywne, kulturalne, artystyczne i popularno-naukowe – m.in. „Laurka dla Bydgoszczy”, WOŚP, II Akademicka Seniorada Kulturalna, wielomiesięczna działalność w sekcjach artystycznych, koncerty wokalne i chóralne … - podsumowując - pozostało bardzo, bardzo wiele. Teraz nieco ponad trzy miesiące przerwy i od października ponownie wracamy w mury UKW, aby kontynuować naszą senioralną edukację i naukę poprzez zabawę w nowym roku akademickim. Będzie się działo, oj będzie!

A na te chwile nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim słuchaczom KUTW spokojnych, radosnych, ale i pełnych wrażeń wakacji. Abyśmy wszyscy znów się spotkali wczesną jesienią i kontynuowali wspólną pracę przez kolejny rok akademicki.
Do zobaczenia!

Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej KUTW dr Sławomir Łaniecki