Sekcja języka angielskiego kończy rok akademicki 2025/26
16 czerwca 2026 odbyły się ostatnie zajęcia w sekcji języka angielskiego. Za nami 56 pracowitych godzin konwersacji, ćwiczeń, czytania tekstów, poznawania gramatyki, pisania wypowiedzi, oglądania filmików i wielu innych kreatywnych aktywności. Wszak poziom A2+ do tego zobowiązuje. Różnorodność pomysłów na zajęcia mgr Justyny Adamskiej sprawiła, że były ciekawe, a przede wszystkim kształtowały nasze kompetencje językowe.
Wypracowaliśmy sobie bardzo interesujący zwyczaj - osoby, które w ciągu roku podróżowały, przygotowywały opowiadanie o tym, co ciekawego widziały, czego doświadczyły. Były więc wystąpienia nie tylko o Hiszpanii, Wyspach Kanaryjskich, Dubaju, Kairze, Londynie, Ameryce Południowej, ale i krajowych wojażach. Członkowie naszej sekcji to zapaleni podróżnicy. Ta prezentacja kończyła się degustacją słodyczy, mogliśmy więc skosztować słodkości z różnych części świata.
Ostatnie zajęcia to również tradycyjnie piosenka. W tym roku analizowaliśmy tekst „ Life Is Wonderful” w wykonaniu Jasona Mraza. Czyż może być piękniejsze przesłanie?
Zwieńczeniem naszej całorocznej pracy było otrzymanie pięknych certyfikatów potwierdzających nasze umiejętności językowe. Śmiało można powiedzieć, że zasłużyliśmy na wyjście na słodki deser do jednej z bydgoskich kawiarni. Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Enjoy the summer break!


