Galeria - słuchacze

Dla Karoliny

12 marca 2019
czytaj całość

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy byli współorganizatorami akcji charytatywnej połączonej z kiermaszem i licytacją na rzecz studentki Wydziału Edukacji Muzycznej, Karoliny PAŁASZ, chorującej od 2013 roku na stwardnienie rozsiane.

czytaj całość…

O seksualności seniorów i nie tylko

12 marca 2019
czytaj całość

Gazeta Pomorska zaprosiła seniorów na III Forum Seniora, które zorganizowane zostało w Bydgoskim Centrum Handlowo – Wystawienniczym w Myślęcinku. Wykład inaugurujący forum wygłosił prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog i specjalista poradnictwa rodzinnego. Następnie można było skorzystać z wykładów panelowych dotyczących: zdrowia, aktywności, bezpieczeństwa, wiedzy, nowych technologii i pasji seniorów.

czytaj całość…

Truskawiec

12 marca 2019
czytaj całość

Wypoczynek sanatoryjno-leczniczy Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Truskawcu na Ukrainie. Wyjazd zorganizowany przez Biuro Podróży "Gold Tour” z Prudnika.

czytaj całość…

Królewskie imieniny Kazimierza Wielkiego

04 marca 2019
czytaj całość

1 marca 2019 r. pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego rozpoczęły się obchody imienin króla, ich inicjatorem jest Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tradycją stało się, że imieniny są wyprawiane hucznie i po królewsku.
Złożono kwiaty, później przed ratuszem i w sali sesyjnej odbyła się reszta uroczystości. Wystąpił zespół tańca dawnego Kazimierki, a dr Adam Kosecki wygłosił wykład o lokacji Bydgoszczy i miast na Kujawach.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Koncert Bożeny Rogowskiej

06 lutego 2019
czytaj całość

W Klubie „Casimirus” Elżbieta Rogowska słuchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zorganizowała koncert świąteczno – noworoczny.
Spotkanie rozpoczęła  8 letnia pianistka  Zosia Jędrkiewicz, uczennica III klasy Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Nagrodzona została gromkimi brawami, upominkami i kwiatami.
Elżbieta zachwyciła wszystkich grą na pianinie oraz umiejętnościami aktorskimi. Jej koncert był dynamiczny, przeplatany wokalizą Loni Butkiewicz oraz wspólnymi śpiewami widowni .

czytaj całość…

Koncert charytatywny

06 lutego 2019
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zagrali koncert charytatywny dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Grupy artystyczne  zaprezentowały się w sali koncertowej „Copernicanum” UKW. W koncercie wzięły udział: zespoły wokalne „A-nutki” oraz „Okazjonalni. Publiczność porwał duet wokalny  Krystyny Lepak i Grażyny Jabłońskiej. Były również skecze kabaretowe oraz występ Grupy Form Różnych „Trzeci oddech”, czyli małżeństwo Barbara i Tadeusz Kochańscy. Koncert charytatywny przygotowała i prowadziła Renata Repińska. Występy grup artystycznych przeplatane były wręczaniem prezentów za numerowane losy. Każdy uczestnik otrzymał los po wrzuceniu pieniążków do puszki na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

https://www.facebook.com/Stylowi-Seniorzy-1627006500683966/?__tn__=kC-R&eid=ARAWAMPExiLER5lAXeBLV1X75z2_0lxQzhMGpgTpgYkUGI9wSt6MnL0Uts9gTIr10aA-9V_JjtWNtwJN&hc_ref=ARTb1267IeETZujqXMzrgRgzUu_G_7urA3PMmnxZLGJ-jVUelIs7y2JZb-czpTjWgi8&fref=nf&__xts__

czytaj całość…

Poszli w tango!

06 lutego 2019
czytaj całość

Słuchacze Kazimierowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy  bawili się w Restauracji „Tango”. Jak przystało na karnawał, wszyscy szaleli. Nikogo nic nie bolało i nie odczuwali nawet zmęczenia.
Wszyscy rozbawieni, planowali już kolejną zabawę. Marian Malinowski, organizator zabawy w „Tangu”,  zaproponował koleżeństwu kolejne taneczne spotkanie na tzw. śledzika.
Wszystkie szczegóły podane będą w komunikatach.

czytaj całość…

Do tańca i do różańca

30 stycznia 2019
czytaj całość

W klubie Inteligencji Katolickiej działającym przy Kościele Jezuitów w Bydgoszczy odbyło się spotkanie autorskie Heleny Wyrzykowskiej. Towarzyszyły jej wokalistki: Jadwiga Jurkowska i Janina Kozłowska. Akompaniament zabezpieczył Roman Bleja, akordeonista. Wiersze poza autorką recytowała Bożena Lefelbajn. Na widowni swoją koleżankę wspierały duchowo koleżanki z KUTW.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz