Seniorzy podarowali dzieciom trochę radości. Wzięli udział w akcji “Uszyj jasia dla Jasia”.

Seniorzy wspólnie z innymi mieszkańcami Bydgoszczy uszyli 246 poszewek na poduszki.  Kolorowe powłoczki  trafiły do kilku  Oddziałów dziecięcych szpitala im. Jurasza. W poniedziałek odbyło się przekazanie uszytych jaśków dzieciom ze szpitala im. Antoniego Jurasza. W zorganizowanej przez Zielone Arkady akcji “Uszyj Jasia” uszyto 246 poszewek na poduszki. Trafiły  one na sale Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Kliniki Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii oraz  Kliniki Psychiatrii.
Do tej społecznej akcji przyłączyli się również  słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
Swoim zaangażowaniem chcieliśmy przyczynić się do radości maluchów przebywająch w szpitaluAkcja "Uszyj Jasia" pozwoliła już na uszycie ponad 12 tysięcy poszewek dla szpitali i hospicjów pediatrycznych w całej Polsce. Do tej puli z dumą doliczyć można prawie 246 sztuk, uszytych w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy - powiedziała Barbara Piłat z KUTW.
- Dla dzieci przebywających w szpitalu mały, kolorowy jaś, to coś więcej niż tylko poduszka. To odrobina tak potrzebnej tam radości i optymizmu. –mówiła Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz