Galeria - słuchacze

Słuchacze KUTW w Toruniu

13 sierpnia 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na krótki wypad do Torunia. Pomysł zrodził się podczas cotygodniowego spaceru nordic walking. Organizacją zajął się Edwin Bir. Troszczył się o 12-osobową gromadkę podczas upalnego lipcowego dnia. W programie było zwiedzanie Fortu IV i "Młyna Wiedzy".

czytaj całość…

Występ Emiliana Kamińskiego

17 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy chętnie korzystają z imprez kulturalnych proponowanych przez Prezydenta Miasta. Na poniedziałki zaplanowane są spektakle teatralne. Zainaugurował je Emilian Kamiński, aktor oraz dyrektor Teatru "Kamienica" w Warszawie. Bydgoszczanom zaprezentował się w programie  pt. "W obronie jaskiniowca".

czytaj całość…

"Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami"

09 lipca 2018
czytaj całość

Ruszyły wspaniałe wycieczki w cyklu „Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Lipcowy spacer rozpoczął się od bydgoskiej Katedry, gdzie nadal kontynuowane są przemiany w prezbiterium. Prof. Dariusz Markowski opowiedział jakich odkryć dokonano i gdzie znaleziono bydgoski skarb. Przedstawił jak wyglądać będzie serce, kiedy pojawi się ołtarz.
Aby wziąć udział w kolejnych spacerach, należy śledzić stronę Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. 

czytaj całość…

Seniorzy wystąpili w spocie reklamowym

06 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni kolejny raz na plan filmowy. Tym razem seniorzy statystowali do spotu reklamującego fundusze unijne wydatkowane w województwie kujawsko - pomorskim.

czytaj całość…

"Raz na ludowo " integracja pokoleń w Pegazie

05 lipca 2018
czytaj całość

Zakończenie  roku akademickiego 2017/18 Klubu "Pegaz",  odbyło  się w auli biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dużą niespodzianką dla klubowiczów i gości był koncert 50 - osobowej grupy dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 22. 
Zespół Pieśni i Tańca "Hajtusie" zaprezentował się w programie "Z tańcem  i muzyką przez Polskę". Były tez podziękowania, kwiaty i zapowiedż programu obchodów 5-lecia Klubu Animacji Kulturalnej "Pegaz". Dziękuję wszystkim klubowiczom i sympatykom za uczestnictwo, radość tworzenia i koleżeńską pomoc w realizacji najbardziej szalonych  pomysłów, które w rezultacie integrują i wartościowo wypełniają nasz wolny czas. Szczególnie dziękuję Pani Paulinie Gawrych (kierującej działem imprez) za całoroczną opiekę. 
Renata Repińska

czytaj całość…

Debata z Premierem w Gdańsku

05 lipca 2018
czytaj całość

25 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbyło się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Głos Seniora objął to wydarzenie patronatem medialnym. Całe środowisko senioralne północnej Polski reprezentowali: Bożena Sałacińska - przewodnicząca Kujawsko - Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, pełniąca również obowiązki przewodniczącej Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy oraz Miłosz Sałaciński korespondent mediów senioralnych.

Na forum zaproszono 5 tysięcy uczestników i 500 prelegentów. Zaplanowano prawie 100 paneli dyskusyjnych.Rangę wydarzenia podkreśliła obecność Prezesa Rady Ministrów, Premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas wieczornej gali pierwszego dnia zostały wręczone nagrody gospodarcze dla najlepszych firm w siedmiu kategoriach.

czytaj całość…

Rajd rowerowy

05 lipca 2018
czytaj całość

Kolejna wyprawa rowerowa za nami. 22-kilometrowa trasa wiodła brzegiem Kanału Bydgoskiego. Dwanaścioro uczestników rajdu tryskało energią. Wydarzenie zwieńczyła wizyta w kawiarni.  
Organizatorem międzyuczelnianych rajdów rowerowych jest Andrzej Zasada z Kazimierzowskiego UTW!

Następny rajd 9 lipca br. (wyjątkowo w poniedziałek).

czytaj całość…

Rzeka Muzyki

05 lipca 2018
czytaj całość

"Rzeka Muzyki" na stałe wpisała się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Bydgoszczy. Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie korzystają z koncertów, na które zaprasza  Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Zespół "Raz, Dwa, Trzy" zainaugurował cykl "Rzeka Muzyki". Adam Nowak wraz z zespołem wykonał takie przeboje jak: "Oczy tej małej", "Tak mówi pismo", "Gramy w zielone", "Ona już wie", "Czy te oczy mogą kłamać", "Jesteśmy na wczasach".

czytaj całość…

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

05 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zakończyli uroczyście rok akademicki 2017/18. W części  artystycznej wystąpił Zespół  "Łochowianie".
Ostatni wykład wygłosiła dr Katarzyna Grysińska - Jarmuła. Przedstawiła XIX wieczną Bydgoszcz i to, co zostało nam z tamtych lat. Temat wszystkim bardzo się podobał. W imieniu słuchaczy, za wykład podziękowała Renata Repińska, przewodniczka po Bydgoszczy.

Przewodniczący Rady Naukowo - Programowej, dr Adam Kosecki wręczył kierownikom sekcji, dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz naszego uniwersytetu. Były również podziękowania indywidualne za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dr Kosecki podziękował również za pracę radzie słuchaczy, która kończy w czerwcu drugą, dwuletnią kadencję.

Bożena Sałacińska z Andrzejem Zasadą podziękowała dr. Adamowi Koseckiemu, przewodniczącemu Rady Naukowo - Programowej KUTW oraz Agnieszce Lewandowskiej, sekretarz Rady za pierwszy rok pracy. Dzięki nim nastąpiły korzystne zmiany organizacyjne, które już zaczęły procentować.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz