Galeria - słuchacze

U Małgosi zawsze wiosna

30 stycznia 2019
czytaj całość

Sekcję rękodzieła artystycznego od kilku lat prowadzi nasza słuchaczka Małgorzata Bruzda. Miejscem spotkań jest sala klubowa 016 w budynku E przy ul. Chodkiewicza 30 w każdy piątek od godz. 13.00 do 15.00. Każde zajęcia przygotowane przez Małgosię są bardzo ciekawe. Sama zabezpiecza uczestniczkom wiele tworzyw niezbędnych do wykonywania poszczególnych prac. Wszelkie rękodzieła wykonywane są w dobrej i serdecznej atmosferze, ale przede wszystkim ćwiczymy sprawność swoich rąk oraz umiejętności.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania w klubie Casimirus

21 stycznia 2019
czytaj całość

W sali klubowej „Casimirus” odbyło się spotkanie z plastykiem Urzędu Miasta Bydgoszczy. Pan Marek Iwiński swój wykład „Pozytywne zmiany w przestrzeni miasta” ilustrował pięknymi zdjęciami miasta. Zaprezentował brzydkie miejsca Bydgoszczy, które dzięki jego działaniom zmieniły się w urokliwe  przestrzenie miejskie. Przedstawił piękne murale miasta, które nie tylko kuszą swoją urodą, ale mają również coś do przekazania  mieszkańcom. Marian Malinowski podziękował i pogratulował Grażynie Anioł za zaprezentowanie pięknych obrazów, których wartość docenił również pan Marek Iwiński.

czytaj całość…

Razem ponad pół wieku

17 grudnia 2018
czytaj całość

Felicja i Waldemar Agatowscy  Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy odznaczeni zostali przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

czytaj całość…

Aktywny Senior XXI wieku

13 grudnia 2018
czytaj całość

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął kolejny cykl spotkań świadomościowych pt. „Aktywny Senior XXI wieku”. Dotyczy on popularyzacji dobrych rozwiązań w obszarze profilaktyki zdrowotnej i opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi. Konferencja odbyła się dnia 10 grudnia br. w Hotelu City w Bydgoszczy. Wśród 30 zaproszonych gości znaleźli się słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Krystyna Berg, Jan Marfiewicz, Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Seniorki KUTW fotomodelkami Foto - Pstryk

13 grudnia 2018
czytaj całość

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5 odbyło się drugie spotkanie w ramach dofinansowanego przez UM programu “FOTO PSTRYK.” Organizatorką warsztatów była radna miejska Elżbieta Rusielewicz. Uczestnikami kursu fotograficznego i zrazem modelkami w profesjonalnym studiu fotograficznym były  słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Zajęcia teoretyczne oraz warsztaty prowadził znany bydgoski fotografik Robert Sawicki a także Adam Juszkiewicz.

czytaj całość…

Foto-pstryk warsztaty fotograficzne

01 grudnia 2018
czytaj całość

Studenci - seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy, na zaproszenie radnej Miasta Bydgoszczy Pani Elżbiety Rusielewicz, wzięli udział w specjalnych warsztatach fotograficznych w ramach projektu pt. "Foto - pstryk", realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet "SAK" przy dofinansowaniu z budżetu Miasta Bydgoszczy.

Zajęcia w ramach projektu przebiegają dwuetapowo. Pierwsze spotkanie prowadził Adam Juszkiewicz - fotograf i nauczyciel bydgoskiej szkoły fotograficznej. W swoim wystąpieniu przedstawił tzw. "ABC fotografii" oraz główne kierunki sztuki fotografowania.

Druga cześć projektu – zajęcia praktyczne - odbędą się 7 grudnia 2018 o godz. 16.00 w  Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Spotkanie poprowadzi znany fotograf Robert Sawicki. Każdy z uczestników będzie robił portrety i sam będzie fotografowany.

 

czytaj całość…

Niezależni od nikogo i niczego

27 listopada 2018
czytaj całość

Kolejny, cykliczny spacer, członków sekcji nordic walking wiódł urokliwymi ścieżkami leśnymi puszczy bydgoskiej. Wyprawy piesze cieszą się coraz większym zainteresowaniem seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z ul. Glinki wędrowaliśmy w kierunku pomnika pomordowanych.  Po obowiązkowej gimnastyce prowadzonej przez Elżbietę Domagała, udaliśmy się w kierunku restauracji „Pod kogutem”. Następny spacer odbędzie się w Myślęcinku. Zbiórka jak zwykle w czwartek o godz. 10:oo na pętli tramwajowej, informuje kierownik grupy, Marian Malinowski.

czytaj całość…

Wykład w wymiarze międzynarodowym

27 listopada 2018
czytaj całość

Cykliczny wykład słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stał się niezwykłym, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Ireneusz Nitkiewicz, który przyniósł seniorom 360 kalendarzyków na 2019 rok. Razem z wiceprzewodniczącym przybyła na wykład grupa Ukraińców przebywających w Bydgoszczy. Bożena Sałacińska podziękowała Panu Nitkiewiczowi za wieloletnią współpracę oraz pogratulowała wyboru na wiceprzewodniczącego Rady Miasta poprzez wręczenie kwiatów przez p. Alinę Wiśniewską. Przewodnicząca Rady Słuchaczy, miłym gościom zaprezentowała działalność KUTW. Zwróciła uwagę na wielokierunkową aktywność słuchaczy pracujących w wielu sekcjach. Maria Puchalska oraz Józef Turek wręczyli gościom drobne upominki reklamowe. Goście z Ukrainy wpisali się w temat wykładu, który wygłosiła Małgorzata Jarocińska. Zatytułowała go: „Przyśniła się dzieciom Polska – o Orlętach Lwowskich”.

 

 

czytaj całość…

Senior w rodzinie

21 listopada 2018
czytaj całość

Dnia 14 listopada 2018 r. z okazji Dnia Seniora w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja pt. „Senior w rodzinie”, zorganizowana przez Marszałka Stanisława Karczewskiego. Konferencję prowadził senator Antoni Szymański, zastępca przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. W przedsięwzięciu tym brali też udział: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki społecznej dr Elżbieta Bojanowska, zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Marek Dec, koordynator Zespołu Edukacji Dorosłych Erasmus+  Alina Respondek, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie dr Elżbieta Ostrowska, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów Hubert Worobiej, prezes Stowarzyszenia Manko Łukasz Salwarowski oraz prezes Fundacji „Ogólnopolskiego Porozumienia UTW” Krystyna Lewkowicz. Wśród zaproszonych seniorów znaleźli się przedstawiciele z Bydgoszczy: Bożena i Miłosz Sałacińscy.

czytaj całość…

KUTW-owicze NIEPODLEGŁEJ

13 listopada 2018
czytaj całość

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Na tak ważnej rocznicy nie mogło oczywiście zabraknąć słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, którzy aktywnie uczestniczyli w obchodach. Była to więc  doskonała okazja do radości i wspólnego świętowania rocznicy na Wyspie Młyńskiej. Przedstawiciele Klubu „Pegaz” działającego w ramach KUTW  wzięli  udział w inscenizacji historycznej, która przedstawiała moment podpisania przez marszałka Józefa Piłsudskiego najważniejszego dokumentu. W części artystycznej, wystąpił Zespół Wokalny „A-nutki”. Nasi artyści zaprezentowali licznie zebranym bydgoszczanom wesoły repertuar piosenek pt. „Lata XX, lata XXX”.

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz