Galeria - słuchacze

Juwenaliowy marsz kapeluszowy!

03 lipca 2018
czytaj całość

Seniorzy, w fantazyjnych kapeluszach, w czerwcowe przedpołudnie przemaszerowali przez miasto już po raz dziesiąty. Przemarsz połączony był z VI Juwenaliami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.  W kolorowym korowodzie studenci - seniorzy dziarskim krokiem ruszyli z placu Wolności.  Barwny pochód z zastępcą prezydenta, Anną Mackiewicz na czele, dotarł na Wyspę Młyńską, gdzie prezydent Rafał Bruski przekazał studentom UTW symboliczne klucze do bram miasta. Uczestnicy zabawy brali udział w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kapelusz. Podczas wydarzenia gromkimi brawami nagradzano m.in. Jurka Paterskiego, "Taniec w kręgu" z UTP oraz Zespół Wokalny "A-nutki" z KUTW.

czytaj całość…

Nad Starym Kanałem - Obchody Roku Dziedzictwa Przemysłowego Bydgoszczy

03 lipca 2018
czytaj całość

W czerwcowe popołudnie wskrzeszono klimat plant nad Kanałem Bydgoskim z okresu 20-lecia międzywojennego. Wydarzenie odbyło się w ciągu spacerowym pomiędzy ulicą Kanałową, a Staroszkolną. Całe rodziny miały okazję wspólnego spędzania czasu nad naszymi pięknymi plantami. W części artystycznej wystąpili: Cynamony, Venessa Tymosiak, Zielony Bus Band, Niedzielni Kierowcy. Seniorów reprezentowali:  Teatr Form Różnych "Nasza Klasa" oraz Zespół Wokalny "A-nutki". Nasz zespół zaprezentował się wspaniale. Ich piosenki z różnych regionów świata rozbawiły wszystkich widzów, niezależnie od wieku.

czytaj całość…

Spacer po Bydgoszczy

03 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uwielbiają spacery po Bydgoszczy. Po mieście oprowadzają seniorów wyedukowani rodzinni przewodnicy. Kurs dla przewodników ukończyło ponad 20 osób. Większość z nich miała już okazję do samodzielnego oprowadzania grup. Ostatni spacer "Wzgórza bydgoskie, spotkanie z mistrzem Twardowskim" przygotowała Renata Repińska.

czytaj całość…

Debata „Dokąd zmierza Europa?

25 czerwca 2018
czytaj całość

W ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego w Bydgoszczy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się debata „Dokąd zmierza Europa?” z udziałem europosłów wybranych w naszym regionie:  Januszem Zemke, Kosmą Złotowskim i Tadeuszem Zwiefką. Debatę zorganizowało Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.

czytaj całość…

Obywatel Trzeciego Wieku

19 czerwca 2018
czytaj całość

Bydgoskie Forum Obywatelskie było organizatorem XIII Wolnej Sesji Obywatelskiej. Tematem głównym był Obywatel Trzeciego Wieku. Do Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza zaproszeni zostali seniorzy oraz osoby zainteresowane tematem.

 

czytaj całość…

Sekcja historyczna na KUTW

19 czerwca 2018
czytaj całość

Sekcja historyczna zakończyła zajęcia w tym roku akademickim. Prowadzi ją od kilku lat Małgorzata Jarocińska. Gawędy historyczne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy.

- Powtórkowe lekcje z historii dla seniorów rozpoczęłam od Piastów. W tym roku akademickim, moje gawędy dotyczyły okresu międzywojennego. Na zakończenie przygotowałam temat: "Niezwykłe kobiety II Rzeczypospolitej". Omówiłam niezwykłe losy Hanki Ordonówny, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej oraz Zofii Stryjeńskiej - mówi Malgorzata Jarocińska.

 

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w TVP Bydgoszcz

29 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni do studia TVB. Ostatnia debata przed wakacjami poświęcona była stosunkom polsko-ukraińskim. Pani redaktor Anna Trzcińska uznała, że seniorzy mogą podzielić się swoimi wrażeniami po pobycie w sanatorium "Szachtar" w Truskawcu. Zaproszenie do TVB przyjęli: Mirosława Anioł - Bilska, Danuta Bedus, Krystyna Czerwińska, Lidia Pielarska i Bożena Salacińska.

czytaj całość…

Wernisaż obrazów Elżbiety Rogowskiej

25 maja 2018
czytaj całość

W klubie "Casimirus" Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy odbył się wernisaż obrazów Elżbiety Rogowskiej pt. "Kobieta w malarstwie". Wydarzenie  połączone było z programem poetyckim zatytułowanym  "Polska muzyka filmowa". Wszystko okraszone było poezją Juliana Tuwima.

czytaj całość…

Seniorzy w Krynicy Morskiej

24 maja 2018
czytaj całość

Po raz dziewiąty słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie odpoczywali  w ośrodku "Murena" w Krynicy Morskiej. Ośmiodniowy pobyt był bardzo urozmaicony. Czas wypełniony był po brzegi, o co zadbała szefowa Klubu Animacji Kulturalnej "Pegaz "- Renata Repińska. Codzienna poranna gimnastyka i przedpołudniowe spacery po Krynicy i okolicach były regułą. Wieczory były zarezerwowane na imprezy integracyjne tj. ognisko, wieczór marynarski, wieczór imienin, wieczór światowy, rejs statkiem po zalewie i inne. Wyżywienie było wyśmienite, pogoda dopisała, humory też. Jednym słowem było cudownie !

czytaj całość…

Słuchacze KUTW zwiedzają świat!

24 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zwiedzają zgodnie z przyjętym planem świat. Przez dziesięć lat swojego istnienia zwiedzili zachodnią Europę, kraje skandynawskie oraz państwa ściany wschodniej. W roku ubiegłym byli w Chinach. W tym roku 90-cio osobowa grupa wybrała się do Sankt Petersburga. Po drodze odwiedzili Kowno, Tallin i Helsinki.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz