Galeria - słuchacze

Nowa Rada Słuchaczy

08 grudnia 2016
czytaj całość

Na ostatnim wykładzie ukonstytuowała się Rada Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Rada słuchaczy w nowej kadencji będzie działać w niezmienionym składzie:

  • Bożena Sałacińska - przewodnicząca 
  • Halina Idzikowska-Banasiak - sekretarz 
  • Janina Lackner - skarbnik
  • Jadwiga Obrzeżgiewicz - członek
  • Andrzej Zasada - członek

Na KUTW już atmosferę świąteczną. Przed wykładem uzdolnione seniorki
wystawiły na kiermaszu własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe

czytaj całość…

Ponad 200 Bydgoskich Kart Seniora trafiło do rąk słuchaczy KUTW

08 grudnia 2016
czytaj całość

Przed kolejnym wykładem w Copernicanum przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy wydali słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ponad 200 Bydgoskich Kart Seniora. Dzięki temu słuchacze KUTW bądą mogli korzystać z tańszych biletów na imprezy kulturalne oraz sportowe.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Seniorzy KUTW poznają arkana fotografii

08 grudnia 2016
czytaj całość

Grupa seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku doskonali technikę wykonywania zdjęć. Instruktorem jest Radek Sałaciński , były fotoreporter Super Expressu i Expressu Bydgoskiego. Tematem ostatniego spotkania było światło i jego źródła. Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak robić zdjęcia podczas spotkania kolędowego. Dowiedzieli się również  w jakich warunkach można zrobić ostre zdjęcia bez lampy. Poznali także tajniki  związane z archiwizowaniem zdjęć na pendrive, płycie DVD, karta czy  "chmurze w internecie".
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Pożegnanie ze „Sztuka w samo południe”

06 grudnia 2016
czytaj całość

Przez 8 miesięc grupa KUTW-wiczów uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez BWA i adresowanych do seniorów pod nazwą „Sztuka w samo południe”.
W ramach tych spotkań zaproponowano seniorom dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze. W czasie warsztatów doskonalono sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

czytaj całość…

Historia Steve Libich - zwanego „CUDZIK”

02 grudnia 2016
czytaj całość

Klub Casimirus przy KUTW zainaugurował swoją działalność. Gościem specjalnym był Steve zwany „CUDZIK”
Ideą która przyświeca twórcom klubu „Casimirus” działającym przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwszym gościem klubu został”Cudzik” czyli Steve Libich. Steve urodził się 18 lat temu. Przyszedł na świat bez obu dłoni. Poza tym jedna jego noga jest o kilkanaście centymetrów krótsza. Jest pogodny i zawsze uśmiechnięty. Nazwę „Cudzik” wymyśliła a jedna z jego cioć.
Życiową pasją chłopca jest medycyna. Mówi perfekcyjnie po angielsku. Zna podstawy łaciny. Sam nauczył się grać na pianinie. Na rowerze wyczynia wiele niebezpiecznych ewolucji. Będąc nastolatkiem napisał trzy książki. Jako gimnazjalista studiowała na II roku Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W tym roku zdał amerykańską maturę w języku angielskim.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Zebranie inicjatywne delegatów OPS

02 grudnia 2016
czytaj całość

W dniu 1 grudnia 2016 odbyło się w bydgoskim Ratuszu zebranie inicjatywne delegatów OPS. Inicjatorką spotkania była członek prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, Bożena Sałacińska. Na wstępie gości powitała w imieniu władz miasta wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Następnie głos zabrała Krystyna Lewkowicz z Warszawy, przewodnicząca OPS.
Powołano regionalne Prezydium OPS w składzie:

  • Bożena Sałacińska - przewodnicząca
  • Jerzy Nowacki z Włocławka , wiceprzewodniczący
  • Zdzisław Tylicki
  • Cezary Kościelak

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Taniec dawny porwał seniorki z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

29 listopada 2016
czytaj całość

Istnieją zaledwie rok, a już dały się poznać i zasłużyły na wyróżnienie. Kazimierki, czyli zespół Tańca Dawnego przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. - Zaczęło się niewinnie, a teraz jesteśmy sławne - podsumowuje ten rok Teresa Mondraszewska. Nie ukrywa, że jest w tej grupie najstarsza. - Ale dzięki pani Marcie pozytywnie nastawiona, ona nas mobilizuje - dodaje. Pani Marta to Marta Nowaczyk, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej, a także uczestniczka grupy rekonstrukcyjnej. Z zawodu filolog rosyjski, doktorantka na UKW.

Autor tekstu: Jolanta Zielazna
Fot. Filip Kowalkowski

czytaj całość…

Andrzejkowe szaleństwa seniorów KUTW

25 listopada 2016
czytaj całość

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy na miejsce „ANDRZEJKOWYCH” szaleństw wybrali przestronne salę restauracji PARKHOTEL.

W czasie zabawy JAK ZA DAWNYCH LAT nie zabrakło przebojów z lat młodości. Były tańce i chóralne śpiewy. Nie zabrakło też tradycyjnych „węży”. Przewodnikiem po piosenkach z lat 60 i 70-ych był niezawodny jak zwykle JUREK PATERSKI. Głównym punktem programu były tradycyjne wróżby andrzejkowe. Halina wcieliła się we wróżkę jak z bajki. Wystąpiła w białej sukni z 5 metrowym trenem. Siedząc na szklaną kulą, pochylona na księga horoskopów,wszystkim chętnym przedstawiała co ich czeka w przyszłym roku. W zabawie uczestniczyła również trójka Andrzejów. Solenizanci zostali uhonorowani drobnymi upominkami i życzeniami stu lat w wykonaniu chóru mieszanego.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Ogólnopolski Dzień Seniora

15 listopada 2016
czytaj całość

14 listopada seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spędzili aktywnie w sanatorium w Rabce. Rano była intensywna gimnastyka. Po niej serie zabiegów rehabilitacyjnych. Po południu odbyło się spotkanie
z góralem, znanym przewodnikiem turystycznym. Góral nie miał niestety wyglądu i postury Janosika. Braki te nadrabiał dowcipem i opowieściami o tradycjach góralskich. Po kolacji grupa spotkała się z krakowskim socjologiem który zapoznał słuchaczy ze swoimi badaniami na temat aktywności seniorów.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Jesienne spacery z kijkami Nordic Walking

14 listopada 2016
czytaj całość

Seniorom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy w spacerach z kijkami po Leśnym Parku Kultury i wypoczynku w Myślęcinku nie przeszkadzają nawet jesienne szarugi. Zdrowie i dobry humor są najważniejsze.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz