Galeria - słuchacze

Dzień Kobiet na KUTW

09 marca 2016
czytaj całość

Za zdrowie pań...seniorek Kazimierzowskiego KUTW w Bydgoszczy. Seniorzy Kazimierzowskiego KUTW w Bydgoszczy jak za dawnych lat świętowali Dzień Kobiet. 
Ponad 50 pań i tylko czterech panów z KUTW spotkało się w dniu 8 marca na tradycyjnym Dniu Kobiet. 
- Świętowanie rozpoczęliśmy od uczty duchowej. Cała grupą udaliśmy się na Wyspę Młyńską do Muzeum Wyczółkowskiego. Po nasyceniu oczu obrazami mistrza, które zaprezentowała nam starszy kustosz Ewa Sekuła-Tauer udaliśmy się na Stary Rynek – opowiada Danuta Kulas.
-Po krótkim spacerze bydgoską Starówką udaliśmy się tradycyjnie do restauracji Ratuszowa. Sympatyczne szefostwo lokalu udostępniło tylko dla naszej grupy osobną salę. Dzięki temu mogliśmy w nieskrępowanej atmosferze wspominać przy lampce wina Dni Kobiet z czasów naszej młodości – wspomina Halina Idzikowska-Banasiak.
-Nam tego dnia przypadła rola służebna. Jako, że panowie na KUTW stanowią mniejszość, tego dnia wcieliliśmy się w rolę giermków obsługujących nasze 50 księżniczek. Każda z nich otrzymała tradycyjnego tulipana i gorące życzenia zdrowia – mówi z uśmiechem jeden z męskich rodzynków, Andrzej Zasada.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Bal karnawałowy

02 lutego 2016
czytaj całość

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie byliby sobą, gdyby nie zorganizowali zabawy karnawałowej. Tematem przewodnim Balu Karnawałowego był styl dawnych Studniówek. Zabawę brawurowo prowadził świetny bydgoski multiinstrumentalista, Jurek Paterski. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. Humory i nastroje dopisały!

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Kulig jak u Skaldów

20 stycznia 2016
czytaj całość

Seniorzy KUTW przebywający na zimowisku w Rabce odbyli bajkową podróż. Gwiaździste niebo, lekki mróz, pochodnie w rękach i rącze koniki zaprzęgnięte do sań.

W takiej scenerii seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wzięli udział w trwającym prawie dwie godziny nocnym kuligu. Sanie mknęły po pięknej okolicy Rabki. Woźnice po drodze opowiadali zabawne historyjki.

czytaj całość…

Seniorzy na zimowisku

18 stycznia 2016
czytaj całość

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy przebywali na wycieczce w Rabce, przy okazji wybrali się do Zakopanego i do term w Bukowinie Tatrzańskiej.

czytaj całość…

Seniorzy KUTW wzięli udział w 24 finale WOŚP

12 stycznia 2016
czytaj całość

Studenci-seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wspierali zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla dzieci oraz na opiekę medyczną dla seniorów. W Bydgoszczy ponad 700 osób zbierało fundusze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej wolontariuszy kwestowało w centrum miasta, a zwłaszcza w okolicy Starego Rynku. Barwną grupę stanowili seniorzy KUTW. 

Mimo styczniowej aury na Starym Rynku zbierały się grupki, głównie młodych bydgoszczan. Wielu z nich było przebranych za znane postaci z filmów, bajek lub komiksów. Można było spotkać rycerzy w zbrojach z grup rekonstrukcyjnych, rycerzy Jedi z “Gwiezdnych wojen”. Przy głównej scenie na rynku można było posłuchać muzyki grup rockowych.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Seniorki z Trzema Królami

07 stycznia 2016
czytaj całość

To się nazywa mieć szczęście. Seniorki KUTW spotkały na ulicy Trzech Króli. Seniorki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku idąc z wnukami ulicą Mostowej spotkały Trzech Króli. Monarchowie przypominali mieszkańcom Bydgoszczy, że 6 stycznia przez centrum miasta przechodzi III Bydgoski Orszak Trzech Króli.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

16 grudnia 2015
czytaj całość

14 grudnia 2015 r. odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Sejmie. Uczestniczyli w niej reprezentanci 350 UTW z całej Polski. Bydgoszcz reprezentowana była przez 11 osobową delegację z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Ireneusza Frelichowskiego z Bydgoskiej Rady Seniorów.
- Polacy mogą być dumni z działalności UTW. Aktywizują one setki tysięcy seniorów w całej Polsce. To jeden z najlepszych polskich towarów eksportowych. W całym kraju działa ich ok. 520. Uczęszcza do nich ponad 150 tys. Słuchaczy  - powiedziała wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska.
Na zakończenie konferencji delegaci jednogłośnie przyjęli Deklaracją Końcową IV Ogólnopolskiej Konferencji UTW.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Konferencja Seniorzy aktywni lokalnie

14 grudnia 2015
czytaj całość

Bożena Sałacińska reprezentowała Bydgoszcz na konferencji - Seniorzy aktywni lokalnie w dniach 10-11 grudnia 2015r w Krakowie.

Przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, została zaproszona jako panelista konferencji. Na wstępie spotkania prezes Stowarzyszenia Manko, Łukasz Salwarowski, wręczył reprezentantce Bydgoszczy nagrodę za udział w konkursie "Opowiedz mi swoją historię". Podczas konferencji zaprezentowano osiągnięcia projektu "Seniorzy aktywni lokalnie" oraz dobre przykłady aktywizacji osób starszych. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania efektów projektu.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Sekcja wolontoriacka na Mikołajki

08 grudnia 2015
czytaj całość

Seniorzy KUTW wystąpili w roli Świętych Mikołajów Sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wspólnie z wolontariuszami "Dr Clown" zorganizowała Mikołajki dla 40 podopiecznych Stowarzyszenia "Podaj Rękę". Dzieci przebywające w "Domu Samotnej Matki" oraz w "Pogotowiu Opiekuńczym" w Bydgoszczy na powitanie otrzymały papierowe, królewskie korony. Taki podarunek od razu wyzwolił u dzieci uśmiech na twarzy. Potem rozbawiali zebranych członkowie Fundacji "Dr Clown".

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Goście z Grodziska Wielkopolskiego

04 grudnia 2015
czytaj całość

Na zaproszenie słuchaczy Kazimierzowskiego UTW do Bydgoszczy przyjechali z wizytą studenci - seniorzy z Grodziskiego Stowarzyszenia UTW.
2 grudnia 2015 r. seniorzy zwiedzali miasto śladami króla Kazimierza Wielkiego. Odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie sami wykonali mydło. W Muzeum Dyplomacji mieli okazję zobaczyć kabinę ciszy oraz upominki z całego świata, którymi obdarowani byli Polscy dyplomaci. Goście uczestniczyli w wykładzie i obejrzeli nowy program kabaretowy Kazimierzowskiego Uniwersytetu.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz