Galeria - słuchacze

Seniorzy na Dzień Dziecka

09 czerwca 2015
czytaj całość

Studenci-seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przygotowali program z okazji Dnia Dziecka. W ramach integracji międzypokoleniowej wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown spotkali się maluchami z przedszkola Kacperkowy Światek. Seniorzy wystąpili w przedszkolu z inscenizacją bajki Juliana Tuwima pt. Rzepka.
Imprezę zainaugurowali absolwenci UKW, Alicja Moczulska i Piotr Szweda. Oboje są wolontariuszami Fundacji Dr Clown .Przebrani w stroje cyrkowych clownów przeprowadzili terapię śmiechem. Po clownach przyszedł czas na członków sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego UTW. Seniorzy wystąpili w pomysłowych, samodzielnie wykonanych strojach. Przedstawili dzieciom bajkę Juliana Tuwima pt. Rzepka.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w Ciechocinku

02 czerwca 2015
czytaj całość

Ponad 50 osobowa grupa słuchaczy-studentów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrała się na wycieczkę w celu integracji z seniorami z Ciechocinka.

- Naszą przewodniczką po kurorcie była słuchaczka Uniwersytetu Dla Aktywnych w Ciechocinku, Grażyna Komosińska-Maksymowicz. Pod jej przewodnictwem zwiedziliśmy Dworek Prezydencki, aleje dywanów kwiatowych, tężnie, park uzdrowiskowy i oczywiście fontannę Grzybek - mówi Halina Idzikowska-Banasiak.

fot. M. Sałaciński

czytaj całość…

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu aktywnie! Nordic walking

13 maja 2015
czytaj całość

Kilkudziesięciu słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy podczas majowego weekendu 9-10 maja 2015 r. wzięło udział w III Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking.
Marsz rozpoczął się na rynku w Starym Fordonie. Słuchacze KUTW przed marszem ubrali się kolorowe koszulki reklamowe województwa kujawsko-pomorskiego. Na kijkach zawiesili flagi Bydgoszczy. Kolorowej grupie, która wyruszyła w stronę mostu na Wiśle towarzyszył vice przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, Lech Zagłoba-Zygler.
Na tarasie pałacu uczestników marszu powitała minister spraw wewnętrznych, Teresa Piotrowska. Wspólnie z wicewojewodą kujawsko-pomorskim, Elżbietą Rusielewicz pogratulowała seniorom dobrej zabawy i wspaniałej kondycji fizycznej. Na zakończenie spotkania obyła się wspólna zabawa taneczna. Były też chóralne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu.

czytaj całość…

Szwecja zdobyta!

04 maja 2015
czytaj całość

Słuchacze z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod koniec marca wybrali się na wycieczkę do Szwecji. Czuliśmy się jak na wycieczkowcu…Takie głosy można było usłyszeć od grupy 30 seniorów z Bydgoszczy po powrocie z rejsu promem Scandinavia do Szwecji.
Wycieczka pod nazwą „Szwecja dawniej i dziś” była świetną okazją do poznania zabytków architektury Szwecji. Z Polski najpierw przypłynęli do terminalu w Nynäshamn. To morskie wrota położone około 60 kilometrów od wielkiego Sztokholmu. Sigtuna to pierwsza stolica Szwecji i najstarszy ośrodek religijny chrześcijaństwa. Uppsala to dawna stolica i jedno z najstarszych miast Szwecji. Mariefred to miasto z największym renesansowym zamkiem w Szwecji. Sztokholm zwany Wenecją Północy to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic. Położony jest na 14 wyspach.

czytaj całość…

Obchody imienin króla Kazimierza Wielkiego

05 marca 2015
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już po raz trzeci obchodzili imieniny króla Kazimierza Wielkiego.

Uroczystości odbyły się 2 marca 2015 r. pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego. Imprezę poprowadzili król i królowa - w tych rolach wystąpili Andrzej Zasada i Bożena Sałacińska.

fot. M. Sałaciński

czytaj całość…

Nowy rok na KUTW rozpoczęty

09 października 2014
czytaj całość

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyła się 8 października 2014 r.

Nowy rok rozpoczęło 350 osób, ponad 80 nowych dołączyło do grona słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu.
fot. A. Obiała

czytaj całość…

Noc Biologów na UKW

13 stycznia 2014
czytaj całość

10 stycznia 2014 r. na UKW zorganizowano kolejną edycję Nocy Biologów. Pracownicy i studenci biologii w przystępny sposób przybliżali fascynujący, ale również skomplikowany świat biologii. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, uczestniczali w niej także słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska i Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Spacer Noworoczny

09 stycznia 2014
czytaj całość

2 stycznia 2014 r. grupa zapaleńców  z Kazimierzowskiego Uniwersytetu wybrała się na spacer nordic walking. Jak zwykle trasa wiodła, urokliwymi w każdej porze roku, ścieżkami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Najważniejsze to zdrowo rozpocząć Nowy Rok!

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW na Stadionie Narodowym

22 grudnia 2013
czytaj całość

Po zakończeniu konferencji o polityce senioralnej (12.12.2013 r.) w Sejmie słuchacze KUTW zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie.

Stadion Narodowy został zbudowany w latach 2008-2011. Inwestycja powstała na finałowe rozgrywki Mistrzostw Europy „Euro 2012”. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58. 500 miejsc  siedzących, w tym 4.600 miejsc o podwyższonym standardzie. Dla VIP-ów przygotowano 69 lóż, w których może  zasiąść jednocześnie 800 osób.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w Sejmie

21 grudnia 2013
czytaj całość

12 grudnia 2013 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się II Ogólnopolska Konferencja poświęcona polityce senioralnej na lata 2014-2020. Wzięło w niej udział 17  przedstawicieli reprezentujących bydgoskie Uniwersytety Trzeciego Wieku, w tym 13 osób z Kazimierzowskiego Uniwersytetu.

Podczas konferencji ogłoszone zostały nazwiska laureatów konkursu „Wielkie Osobowości UTW”. Wyróżnienia otrzymali : małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz