Galeria - słuchacze

Uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora

12 listopada 2013
czytaj całość

11 listopada 2013 r. Bydgoska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Kultury oraz Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizowali koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, który obchodzony jest 14 listopada. Uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Płomienie.

Na koncercie odbywającym się w dniu Święta Niepodległości nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych. To był piękny koncert pełny emocji i wzruszeń,  na uroczystość przybył sam „Marszałek Piłsudski”, a słuchacze na długo zapamiętają ten dzień.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Niebiański spacer

07 listopada 2013
czytaj całość

Seniorzy z KUTW  zorganizowali pod koniec października „Niebiański spacer”, przesłaniem było uczczenie tych, którzy odeszli. Spacer z Myślęcinka do Smukały zorganizowano w przeddzień Święta Zmarłych, by upamiętnić tych, których już nie ma. Na znak pamięci uczestnicy mieli jakiś element stroju w kolorze niebieskim.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, więcej na stronie: kutw.pl

czytaj całość…

Pokaz mody

22 października 2013
czytaj całość

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 12 października 2013 r. zadebiutowali w nietypowej roli. Tym razem uczestniczyli w pokazach mody jesienno-zimowej zorganizowanych przez jedno z centrów handlowych. Gośćmi specjalnymi pokazów byli: dziennikarka - Dorota Wellman oraz tancerz i choreograf - Michał Piróg.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, więcej o pokazie na stronie: kutw.pl

czytaj całość…

KUTW w nowej Bibliotece

01 października 2013
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i redakcja MM Bydgoszcz przygotowali kolejną odsłonę Photo Day, tym razem w nowym budynku Biblioteki UKW. W sobotę 28 września 2013 r. grupa słuchaczy kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała możliwość zwiedzać i fotografować nową Bibliotekę. Uczestnicy byli pod wrażenie rozmachu budynku, jego wielkości i nowoczesności.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Winobranie w Zielonej Górze

24 września 2013
czytaj całość

We wrześniu 2013 r. słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na do Zielonej Góry. Poznali tam działalność Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestniczyli w tradycyjnym winobraniu i przeżyli mnóstwo przygód.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Warsztaty plastyczne

05 września 2013
czytaj całość

W sierpniowy, upalny dzień, odbyły się w Ostromecku kolejne, dwudniowe warsztaty plastyczne. Na zajęcia poświęcone malowaniu krajobrazu farbami akrylowymi przyszło zaledwie pięć osób, nie mogło zabraknąć słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdy uczestnik warsztatów musiał znaleźć sobie obiekt do malowania.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Przemarsz kapeluszowy i juwenalia seniorów

10 lipca 2013
czytaj całość

Już po raz piąty 5 lipca 2013 r. zorganizowano w Bydgoszczy Marsz kapeluszowy. W tym roku połączony  z juwenaliami bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku. Uczestnicy przemarszu ruszyli z placu Wolności na Wyspę Młyńską, na wyspie Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z przedstawicielami bydgoskich uniwersytetów przeciął wstęgę i symbolicznie otworzył juwenalia.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wycieczka dla miłośników deszczu

25 czerwca 2013
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Trzeciego Wieku w czerwcu 2013 r. zwiedzali Kaszuby, byli w fabryce Lubiana, pięknym ogrodzie botanicznym, krzywym domku czy na wieży widokowej.

Zdjęcia: Andrzej Bohatyrewicz.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz