Galeria - słuchacze

Obchody imienin króla Kazimierza Wielkiego

05 marca 2015
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już po raz trzeci obchodzili imieniny króla Kazimierza Wielkiego.

Uroczystości odbyły się 2 marca 2015 r. pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego. Imprezę poprowadzili król i królowa - w tych rolach wystąpili Andrzej Zasada i Bożena Sałacińska.

fot. M. Sałaciński

czytaj całość…

Nowy rok na KUTW rozpoczęty

09 października 2014
czytaj całość

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyła się 8 października 2014 r.

Nowy rok rozpoczęło 350 osób, ponad 80 nowych dołączyło do grona słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu.
fot. A. Obiała

czytaj całość…

Noc Biologów na UKW

13 stycznia 2014
czytaj całość

10 stycznia 2014 r. na UKW zorganizowano kolejną edycję Nocy Biologów. Pracownicy i studenci biologii w przystępny sposób przybliżali fascynujący, ale również skomplikowany świat biologii. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, uczestniczali w niej także słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska i Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Spacer Noworoczny

09 stycznia 2014
czytaj całość

2 stycznia 2014 r. grupa zapaleńców  z Kazimierzowskiego Uniwersytetu wybrała się na spacer nordic walking. Jak zwykle trasa wiodła, urokliwymi w każdej porze roku, ścieżkami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Najważniejsze to zdrowo rozpocząć Nowy Rok!

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW na Stadionie Narodowym

22 grudnia 2013
czytaj całość

Po zakończeniu konferencji o polityce senioralnej (12.12.2013 r.) w Sejmie słuchacze KUTW zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie.

Stadion Narodowy został zbudowany w latach 2008-2011. Inwestycja powstała na finałowe rozgrywki Mistrzostw Europy „Euro 2012”. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58. 500 miejsc  siedzących, w tym 4.600 miejsc o podwyższonym standardzie. Dla VIP-ów przygotowano 69 lóż, w których może  zasiąść jednocześnie 800 osób.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w Sejmie

21 grudnia 2013
czytaj całość

12 grudnia 2013 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się II Ogólnopolska Konferencja poświęcona polityce senioralnej na lata 2014-2020. Wzięło w niej udział 17  przedstawicieli reprezentujących bydgoskie Uniwersytety Trzeciego Wieku, w tym 13 osób z Kazimierzowskiego Uniwersytetu.

Podczas konferencji ogłoszone zostały nazwiska laureatów konkursu „Wielkie Osobowości UTW”. Wyróżnienia otrzymali : małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński.

czytaj całość…

Konferencja: Wielowymiarowość aktywności człowieka starszego

20 grudnia 2013
czytaj całość

16 grudnia 2013 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy została zorganizowana konferencja: Wielowymiarowość aktywności człowieka starszego.  Jej organizatorami byli: Wydział Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

W konferencji uczestniczyło wielu uznanych specjalistów, zajmujących się problematyką osób starszych oraz sami zainteresowani - słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trezciego Wieku.

Zdjęcia: Maciej Banasiak.

czytaj całość…

Madagaskar - podróż marzeń

19 grudnia 2013
czytaj całość

Jeden ze słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu zrealizował swe wielkie marzenie i wybrał się na Madagaskar.

Opowiedział o swej podróży innym słuchaczom, inaugurując tym samym powstanei klubu podróżnika / ludzi ciekawych świata.

Więcej o podrózy na stronie: kutw.pl.

Zdjęcia: Andrzej Bohatyrewicz.

czytaj całość…

Wystawa: Piaskowe kompozycje i otwarcie Trasy Uniwersyteckiej

18 grudnia 2013
czytaj całość

12 grudnia 2013 r. uroczyście otwarto Trasę Uniwersytecką. Nie mogło tam zabraknąć słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Trochę „przy okazji” obejrzeli wystawę fotografii prof. Cezarego Tomy pt. „Piaskowe kompozycje” w Bibliotece UKW.

Trasa Uniwersytecka to największa inwestycja drogowa w Bydgoszczy. Budowa ponad 1,5-kilometrowego odcinka trwała 3 lata. Uczestnicy tego historycznego wydarzenia, otrzymali „Certyfikat udziału we własności Trasy Uniwersyteckiej”, podpisany przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wizyta w Sanepidze

17 grudnia 2013
czytaj całość

Sekcja ekologiczno – zdrowotna Kazimierzowskiego Uniwersytetu w grudniu wybrała się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej „SANEPID” w Bydgoszczy.

Więcej o spotkaniu w Aktualnościach.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz