Galeria - słuchacze

Wianki na Powitanie Lata

30 czerwca 2015
czytaj całość

Sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego UTW z Bydgoszczy 27 czerwca 2015 r. zorganizowała w Myślęcinku imprezę „wiankową”. Spotkanie na powitanie lata było pełne słońca, radości, wspaniałych życzeń i wesołych zabaw z nagrodami.

Głównym punktem programu był konkurs na przyśpiewki ludowe. Wszystkich rozbawiły piosenki wybrane jako "Smak naszej młodości". Ze śpiewem nie było problemu, ponieważ ton nadawały dźwięki akordeonu. Panowie, uczestniczący w imprezie byli jurorami w ocenie wianków.

czytaj całość…

Zielaki Senioraki

29 czerwca 2015
czytaj całość

Grupa seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu 25 czerwca 2015 r. wzięła udział w prezentacji Magia Ziół Ogrodowych, czyli o tym kiedy użyć, jak stosować i o ich magicznych właściwościach…. Prezentacji dokonała pracowniczka sklepu ogrodniczego, w swoim wystąpieniu omówiła znaczenie takich ziół jak: lubczyk, bazylia, mięta, melisa, kolendra, oregano i tymianek.

Seniorzy uczestniczyli też w praktycznej części warsztatów - przesadzaniu ziół.

czytaj całość…

Komisja Polityki Senioralnej

27 czerwca 2015
czytaj całość

24 czerwca 2015 r. odbyło się kolejne posiedzeniu Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Obradom przewodniczył poseł Michał Szczerba. Bydgoszcz reprezentowała przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Bożena Sałacińska.

Na wstępie zebrani wysłuchali informacji przygotowanych przez ministrów Pracy i Polityki Społecznej oraz Zdrowia na temat: Działania na rzecz poprawy Wskaźnika Aktywnego Starzenia - miejsce i rola zdrowia publicznego.

Najważniejsze informacje dla seniorów

  • od 1 stycznia 2016 roku uruchomiona zostanie nieodpłatna pomoc prawna dla seniorów 65+,
  • w perspektywie powstaną Dzienne Domy Opieki Medycznej,
  • 1 października 2015 r. pierwsze posiedzenie Parlamentu Seniorów.

czytaj całość…

Seniorzy na Juwenaliach III Wieku

26 czerwca 2015
czytaj całość

W Warszawie już po raz ósmy zorganizowano JUWENALIA III WIEKU (22-24 czerwca 2015 r.)
Bydgoszcz reprezentowana była przez Kabaret Nasza Klasa z Bydgoskiego UTW, który otrzymał wyróżnienie. Wystąpiła również Grupa Tańca Nowoczesnego noWa z Bydgoskiego UTW. Na scenie można było również podziwiać Zespół wokalny Anutki z Kazimierzowskiego UTW.
Łącznie wystąpiło na scenie 3,5 tysiąca seniorów z ponad 200 chórów, teatrów, zespołów i grup tanecznych. Śpiewano solowo, chóralnie i zespołowo. Prezentowano sztuki teatralne i tańczono od tanga po kankana.
fot. Bolesław Polarczyk i Filip Klimaszewski

czytaj całość…

Anutki na Senioriadzie

22 czerwca 2015
czytaj całość

Na Kujawach i Pomorzu 21 czerwca 2015 r. po raz pierwszy zorganizowano Senioriadę. Imprezę pod hasłem Jesteśmy zorganizowano na Stadionie Miejskim w Toruniu. Bydgoszcz reprezentował zespół wokalny Anutki z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupa taneczna z UTW przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Impreza była adresowana do seniorów z całego regionu. Przy okazji zaprezentowano energię, potencjał i twórczość osób trzeciego wieku. Celem Senioriady była również edukacja, aktywizacja i integracja międzypokoleniowa seniorów.

czytaj całość…

Rewizyta seniorów z Inowrocławia

18 czerwca 2015
czytaj całość

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bydgoszczy trzykrotnie gościł u seniorów w Inowrocławiu. Teraz nadszedł czas na rewizytę w ramach "Integracyjnego powitania lata"

Seniorzy z inowrocławskiego UTW rozpoczęli swój pobyt w Bydgoszczy od zwiedzenia Muzeum Mydła i Brudu. Później spacerowali i poznawali najciekawsze zakątki miasta, oglądali bydgoska starówkę i Wyspę Młyńską. Punktem obowiązkowym były zdjęcia pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego, patrona miasta i uczelni.

czytaj całość…

Seniorzy na Dzień Dziecka

09 czerwca 2015
czytaj całość

Studenci-seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przygotowali program z okazji Dnia Dziecka. W ramach integracji międzypokoleniowej wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown spotkali się maluchami z przedszkola Kacperkowy Światek. Seniorzy wystąpili w przedszkolu z inscenizacją bajki Juliana Tuwima pt. Rzepka.
Imprezę zainaugurowali absolwenci UKW, Alicja Moczulska i Piotr Szweda. Oboje są wolontariuszami Fundacji Dr Clown .Przebrani w stroje cyrkowych clownów przeprowadzili terapię śmiechem. Po clownach przyszedł czas na członków sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego UTW. Seniorzy wystąpili w pomysłowych, samodzielnie wykonanych strojach. Przedstawili dzieciom bajkę Juliana Tuwima pt. Rzepka.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w Ciechocinku

02 czerwca 2015
czytaj całość

Ponad 50 osobowa grupa słuchaczy-studentów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrała się na wycieczkę w celu integracji z seniorami z Ciechocinka.

- Naszą przewodniczką po kurorcie była słuchaczka Uniwersytetu Dla Aktywnych w Ciechocinku, Grażyna Komosińska-Maksymowicz. Pod jej przewodnictwem zwiedziliśmy Dworek Prezydencki, aleje dywanów kwiatowych, tężnie, park uzdrowiskowy i oczywiście fontannę Grzybek - mówi Halina Idzikowska-Banasiak.

fot. M. Sałaciński

czytaj całość…

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu aktywnie! Nordic walking

13 maja 2015
czytaj całość

Kilkudziesięciu słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy podczas majowego weekendu 9-10 maja 2015 r. wzięło udział w III Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking.
Marsz rozpoczął się na rynku w Starym Fordonie. Słuchacze KUTW przed marszem ubrali się kolorowe koszulki reklamowe województwa kujawsko-pomorskiego. Na kijkach zawiesili flagi Bydgoszczy. Kolorowej grupie, która wyruszyła w stronę mostu na Wiśle towarzyszył vice przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, Lech Zagłoba-Zygler.
Na tarasie pałacu uczestników marszu powitała minister spraw wewnętrznych, Teresa Piotrowska. Wspólnie z wicewojewodą kujawsko-pomorskim, Elżbietą Rusielewicz pogratulowała seniorom dobrej zabawy i wspaniałej kondycji fizycznej. Na zakończenie spotkania obyła się wspólna zabawa taneczna. Były też chóralne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu.

czytaj całość…

Szwecja zdobyta!

04 maja 2015
czytaj całość

Słuchacze z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod koniec marca wybrali się na wycieczkę do Szwecji. Czuliśmy się jak na wycieczkowcu…Takie głosy można było usłyszeć od grupy 30 seniorów z Bydgoszczy po powrocie z rejsu promem Scandinavia do Szwecji.
Wycieczka pod nazwą „Szwecja dawniej i dziś” była świetną okazją do poznania zabytków architektury Szwecji. Z Polski najpierw przypłynęli do terminalu w Nynäshamn. To morskie wrota położone około 60 kilometrów od wielkiego Sztokholmu. Sigtuna to pierwsza stolica Szwecji i najstarszy ośrodek religijny chrześcijaństwa. Uppsala to dawna stolica i jedno z najstarszych miast Szwecji. Mariefred to miasto z największym renesansowym zamkiem w Szwecji. Sztokholm zwany Wenecją Północy to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic. Położony jest na 14 wyspach.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz