Galeria - słuchacze

Seniorzy w Paryżu

20 maja 2013
czytaj całość

Jednym z waznych pubnktów wycieczki było zwiedzanie Paryża. Zwiedzali Montmartre, Pola Elizejskie, nie mogło zabraknąć zwiedzania wieży Eiffla, Luwru, Sorbony czy rejsu statkiem po Sekwanie.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Zwiedzanie parlamentu w Strasburgu

18 maja 2013
czytaj całość

Studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy byli już w Sejmie i parlamencie europejskim w Brukseli. Przyszedł więc czas na zwiedzenie parlamentu w Strasburgu. Wybrali się tam pod koniec kwietnia, przewodnikiem po najważniejszych gmachach Europy był eurodeputowany, Janusz Zemke.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Nowy rok akademicki

12 października 2012
czytaj całość

10 października 2012 r. nowi słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oficjalnie rozpoczęli rok akademicki. Podczas uroczystości zostali pasowani na słuchaczy Uniwersytetu. Nie mogło również zabraknąć części artystycznej!

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Do dwóch razy sztuka! Zalew Koronowski

02 października 2012
czytaj całość

Sekcja nordic walking nie zwalnia tempa, grupa 8 seniorów podjęła drugą próbę, tym razem udaną, wyprawy nad Zalew Koronowski. Wycieczkę poprowadził Andrzej Bohatyrewicz, zaplanował spacer z kijkami wokół Jeziora Białego. KUTW-owicze do Kotomierza jechali pociągiem, stamtąd autobusem do Stronna. Spacerowicze zabrali kijki, grzybiarze koszyki, wszyscy podziwiali jesienną szatę lasu.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

"Prawo Agaty" na UKW

29 sierpnia 2012
czytaj całość

Ponad 20 seniorów, słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięło udział – w charakterze statystów – w nagrywaniu odcinka serialu „Prawo Agaty”.
Ekipa filmowa serialu „Prawo Agaty” w ostatni tydzień sierpnia powróciła do Bydgoszczy.
Tym razem na miejsce rozgrywania akcji wybrano obiekty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Sala koncertowa Copernicanum została zaaranżowana na salę sądową. Zdjęcia trwały praktycznie od świtu i zakończyły się wieczorem.
Doskonale spisali się słuchacze KUTW, dla których było to już kolejne spotkanie z planem "Prawa Agaty".

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wycieczka do DAG Farbik

20 sierpnia 2012
czytaj całość

Tym razem studenci Kazimierzoawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za swój cel obrali zwiedzenie pozostałości po DAG Farbik, znajdujących się na terenie bydgoskiego Zachemu.

- Dla  „kijkarzy” zaplanowałem wycieczkę po lasach. Jest to teren, który nie obejmuje już Muzeum.  Znajdują się w nich liczne ruiny po dawnym DAG. Budynki i ich surowe wnętrza były świadkami niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników, jeńców wojennych oraz więźniów – dzieli się swoją wiedzą  Andrzej Bohatyrewicz.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wycieczka do Gdańska

06 sierpnia 2012
czytaj całość

Studenci-seniorzy  z Bydgoszczy wybrali się na wycieczkę do Gdańska.  Optymistycznie  zakładano, że pogoda pozwoli na skorzystanie z plaży w Stogach. Niestety aura nie sprzyjała kąpielom wodnym. Organizatorki  wyprawy zaproponowały więc  alternatywnie zwiedzanie  Starówki z przewodnikiem.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Olimpijski spacer do Chmielnik

03 sierpnia 2012
czytaj całość

Sportowcy w czasie igrzysk olimpijskich walczą ze swoimi słabościami i prezentują swój hart ducha, a  ich śladami postanowili pójść uczestnicy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Andrzej Bohatyrewicz zaplanował trasę wiodącą z Chmielnik do Baru „Kogut”, znajdującego się nieopodal lotniska. Łącznie do pokonania było ponad 12 kilometrów. Nie byłoby chyba z tym problemów, gdyby nie ... 30 stopniowy upał. 

- Uczestnicy spaceru dotarli cali i szczęśliwi z wycieczki, pokonując ostatecznie trasę 13,3 kilometrów. Następną wycieczkę zaplanuję zdecydowanie krótszą. Myślę o spacerze wzdłuż Kanału Bydgoskiego, na którą  wszystkich pozostających w Bydgoszczy serdecznie zapraszam –  podsumował Andrzej Bohatyrewicz.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Zakończenie roku w KUTW

21 czerwca 2012
czytaj całość

20 czerwca 2012 słuchacze  Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli zajęcia w roku akademickim 2011/2012.

Była to szczególna uroczystość, Uniwersytet obchodzi w tym roku piątą rocznicę działalności. Wśród zaproszonych gości byli: JM Rektor UKW prof. Józef Kubik, Przewodniczący rady programowej dr hab. Bernard Mendlik, prof. nadzw..  oraz Honorowy Przewodniczący - prof. Roman Ossowski.

Tego dnia najważniejsi byli słuchacze, odebrali dyplomy, a ci najbardziej wyróżniający się otrzymali nagrody.  Przewodnicząca Rady Słuchaczy szczególnie podziękowała Wojciechowi Sobolewskiemu, który jest naszym przewodnikiem po Bydgoszczy oraz na wycieczkach krajowych i zagranicznych. Na nasze uznanie i podziękowania zasłużył także Henryk Bochniak, który umila nam wycieczki i wypady za miasto, swoją grą na akordeonie.

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

5-lecie Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

20 kwietnia 2012
czytaj całość

18 kwietnia KUTW zaprosił na uroczyste świętowanie 5-lecie swojej działalności. Piękna sala Copernicanum zapełniła się słuchaczami i znakomitymi gośćmi, wśród nich znaleźli się: członkowie Rady Naukowej, Rektorzy UKW, Wojewoda, przedstawiciele Rady Miasta, zaprzyjaźnionych UTW oraz animatorzy sekcji i sponsorzy. Na sali obecni byli słuchacze KUTW, których aktualnie jest 280.

Wykład okolicznościowy - Rzecz o dostojeństwie UTW wygłosił prof. Roman Ossowski. Najaktywniejsi słuchacze odebrali pamiątkowe dyplomy, a do rąk wszystkich gościły trafiły uczelniane gadżety. Uroczystości uświetnił koncert w wykonaniu solistów Opery Nova w Bydgoszczy: Małgorzaty Ratajczak (mezzosopran) i Janusza Ratajczaka (tenor).

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz