Galeria - słuchacze

A-nutki w Bibliotece Miejskiej

16 marca 2018
czytaj całość

W Bibliotece Miejskiej przy ul. M. Skłodowskiej - Curie  wystąpił Zespół Wokalny "A-nutki", chluba Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Zaprezentowali się w programie " Z piosenką przez świat ". Dyrygentką grupy jest pani Agata Pufal.

czytaj całość…

Przewodnicząca KUTW nagrodzona

16 marca 2018
czytaj całość

Bożena Sałacińska, Przewodnicząca KUTW została nagrodzona przez władze Miasta Bydgoszczy za działania promocyjne za rzecz miasta oraz kultywowanie tradycji o Kazimierzu Wielim. Gratulujemy!

czytaj całość…

Trening pamięci na KUTW

16 marca 2018
czytaj całość

Ponad dwudziestoosobowa grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy brała udział w kursie rozwijającym zdolności poznawcze. Zajęcia prowadziła trenerka, Bożena Sałacińska.

Treningi pamięci odbywały się raz w tygodniu, po 2 godziny lekcyjne. Od października 2017 do marca 2018 roku kursanci opanowali mnemotechniki, czyli metody szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Mogą teraz pochwalić się posiadaną wiedzą i zdolnościami w szybkim opanowywaniu nowych, nieznanych wcześniej treści.

czytaj całość…

I Forum Seniora

07 marca 2018
czytaj całość

W imprezie uczestniczyło prawie 600 seniorów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Najliczniejszą, ponad 40-to osobową grupę, stanowili słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Seniorzy mogli skorzystać z porad ekspertów i wysłuchać ciekawych wykładów.

Do udziału w Forum Seniora zostali zaproszeni specjaliści, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą. Było dużo o zdrowiu i bezpieczeństwie, a także o nowych technologiach. Nie zabrakło także występów artystycznych. Udział w spotkaniu zorganizowanym przez Gazetę Pomorską był bezpłatny

czytaj całość…

Skarby polskiej archeologii

07 marca 2018
czytaj całość

Temat ostatniego wykładu w semestrze zimowym poświęcony był skarbom polskiej archeologii od paleolitu do nowożytności, a poprowadził go prof. dr hab. Jacek Woźny, JM Rektor UKW.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW złożyli życzenia patronowi uczelni

07 marca 2018
czytaj całość

Po raz szósty Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zorganizował przy pomniku monarchy imieniny  patrona miasta i uczelni, króla Kazimierza Wielkiego.

- Obawiałam się o frekwencję. Słupek rtęci wskazywał tego dnia 9 stopni na minusie. Jeszcze na 15 minut przed rozpoczęciem obchodów na placu przed pomnikiem było zaledwie kilkanaście osób! Kamień spadł mi z serca gdy o godz.14.00 na placu pojawiło się kilkuset widzów. Były delegacje szkół, klubów seniora i Domów Dziennego Pobytu. Najliczniejszą grupę stanowiły delagacje uniwersytetów trzeciego wieku i mieszkańcy miasta–dzieli się swoimi emocjami pomysłodawczyni happeningu, Bożena Sałacińska. 

czytaj całość…

Twórczość i Twórcy

07 marca 2018
czytaj całość

„TWÓRCZOŚĆ i TWÓRCY”  to tytuł wystawy prac plastycznych, która odbyła się w Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy. Podczas wernisażu prace prezentowało 10 artystów, którzy twórczo są związani z pracownią artystyczną malarza Waldemara Malaka. Wśród nich znalazły się słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Elżbieta Łukomska i Teresa Wiśniewska.

czytaj całość…

Warsztaty taneczne dla dzieci w wykonaniu Kazimierek

19 lutego 2018
czytaj całość

Zespół Tańca Dawnego "Kazimierki" działający przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zorganizował warsztaty taneczne dla dzieci w czasie ferii zimowych. Inicjatorką teleportowania dzieci w okres średniowiecza była Marta Nowaczyk, kierowniczka i choreografka "Kazimierek".

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz