Galeria - słuchacze

"Raz na ludowo " integracja pokoleń w Pegazie

05 lipca 2018
czytaj całość

Zakończenie  roku akademickiego 2017/18 Klubu "Pegaz",  odbyło  się w auli biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dużą niespodzianką dla klubowiczów i gości był koncert 50 - osobowej grupy dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 22. 
Zespół Pieśni i Tańca "Hajtusie" zaprezentował się w programie "Z tańcem  i muzyką przez Polskę". Były tez podziękowania, kwiaty i zapowiedż programu obchodów 5-lecia Klubu Animacji Kulturalnej "Pegaz". Dziękuję wszystkim klubowiczom i sympatykom za uczestnictwo, radość tworzenia i koleżeńską pomoc w realizacji najbardziej szalonych  pomysłów, które w rezultacie integrują i wartościowo wypełniają nasz wolny czas. Szczególnie dziękuję Pani Paulinie Gawrych (kierującej działem imprez) za całoroczną opiekę. 
Renata Repińska

czytaj całość…

Debata z Premierem w Gdańsku

05 lipca 2018
czytaj całość

25 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbyło się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Głos Seniora objął to wydarzenie patronatem medialnym. Całe środowisko senioralne północnej Polski reprezentowali: Bożena Sałacińska - przewodnicząca Kujawsko - Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, pełniąca również obowiązki przewodniczącej Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy oraz Miłosz Sałaciński korespondent mediów senioralnych.

Na forum zaproszono 5 tysięcy uczestników i 500 prelegentów. Zaplanowano prawie 100 paneli dyskusyjnych.Rangę wydarzenia podkreśliła obecność Prezesa Rady Ministrów, Premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas wieczornej gali pierwszego dnia zostały wręczone nagrody gospodarcze dla najlepszych firm w siedmiu kategoriach.

czytaj całość…

Rajd rowerowy

05 lipca 2018
czytaj całość

Kolejna wyprawa rowerowa za nami. 22-kilometrowa trasa wiodła brzegiem Kanału Bydgoskiego. Dwanaścioro uczestników rajdu tryskało energią. Wydarzenie zwieńczyła wizyta w kawiarni.  
Organizatorem międzyuczelnianych rajdów rowerowych jest Andrzej Zasada z Kazimierzowskiego UTW!

Następny rajd 9 lipca br. (wyjątkowo w poniedziałek).

czytaj całość…

Rzeka Muzyki

05 lipca 2018
czytaj całość

"Rzeka Muzyki" na stałe wpisała się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Bydgoszczy. Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie korzystają z koncertów, na które zaprasza  Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Zespół "Raz, Dwa, Trzy" zainaugurował cykl "Rzeka Muzyki". Adam Nowak wraz z zespołem wykonał takie przeboje jak: "Oczy tej małej", "Tak mówi pismo", "Gramy w zielone", "Ona już wie", "Czy te oczy mogą kłamać", "Jesteśmy na wczasach".

czytaj całość…

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

05 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zakończyli uroczyście rok akademicki 2017/18. W części  artystycznej wystąpił Zespół  "Łochowianie".
Ostatni wykład wygłosiła dr Katarzyna Grysińska - Jarmuła. Przedstawiła XIX wieczną Bydgoszcz i to, co zostało nam z tamtych lat. Temat wszystkim bardzo się podobał. W imieniu słuchaczy, za wykład podziękowała Renata Repińska, przewodniczka po Bydgoszczy.

Przewodniczący Rady Naukowo - Programowej, dr Adam Kosecki wręczył kierownikom sekcji, dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz naszego uniwersytetu. Były również podziękowania indywidualne za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dr Kosecki podziękował również za pracę radzie słuchaczy, która kończy w czerwcu drugą, dwuletnią kadencję.

Bożena Sałacińska z Andrzejem Zasadą podziękowała dr. Adamowi Koseckiemu, przewodniczącemu Rady Naukowo - Programowej KUTW oraz Agnieszce Lewandowskiej, sekretarz Rady za pierwszy rok pracy. Dzięki nim nastąpiły korzystne zmiany organizacyjne, które już zaczęły procentować.

czytaj całość…

Juwenaliowy marsz kapeluszowy!

03 lipca 2018
czytaj całość

Seniorzy, w fantazyjnych kapeluszach, w czerwcowe przedpołudnie przemaszerowali przez miasto już po raz dziesiąty. Przemarsz połączony był z VI Juwenaliami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.  W kolorowym korowodzie studenci - seniorzy dziarskim krokiem ruszyli z placu Wolności.  Barwny pochód z zastępcą prezydenta, Anną Mackiewicz na czele, dotarł na Wyspę Młyńską, gdzie prezydent Rafał Bruski przekazał studentom UTW symboliczne klucze do bram miasta. Uczestnicy zabawy brali udział w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kapelusz. Podczas wydarzenia gromkimi brawami nagradzano m.in. Jurka Paterskiego, "Taniec w kręgu" z UTP oraz Zespół Wokalny "A-nutki" z KUTW.

czytaj całość…

Nad Starym Kanałem - Obchody Roku Dziedzictwa Przemysłowego Bydgoszczy

03 lipca 2018
czytaj całość

W czerwcowe popołudnie wskrzeszono klimat plant nad Kanałem Bydgoskim z okresu 20-lecia międzywojennego. Wydarzenie odbyło się w ciągu spacerowym pomiędzy ulicą Kanałową, a Staroszkolną. Całe rodziny miały okazję wspólnego spędzania czasu nad naszymi pięknymi plantami. W części artystycznej wystąpili: Cynamony, Venessa Tymosiak, Zielony Bus Band, Niedzielni Kierowcy. Seniorów reprezentowali:  Teatr Form Różnych "Nasza Klasa" oraz Zespół Wokalny "A-nutki". Nasz zespół zaprezentował się wspaniale. Ich piosenki z różnych regionów świata rozbawiły wszystkich widzów, niezależnie od wieku.

czytaj całość…

Spacer po Bydgoszczy

03 lipca 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uwielbiają spacery po Bydgoszczy. Po mieście oprowadzają seniorów wyedukowani rodzinni przewodnicy. Kurs dla przewodników ukończyło ponad 20 osób. Większość z nich miała już okazję do samodzielnego oprowadzania grup. Ostatni spacer "Wzgórza bydgoskie, spotkanie z mistrzem Twardowskim" przygotowała Renata Repińska.

czytaj całość…

Debata „Dokąd zmierza Europa?

25 czerwca 2018
czytaj całość

W ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego w Bydgoszczy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się debata „Dokąd zmierza Europa?” z udziałem europosłów wybranych w naszym regionie:  Januszem Zemke, Kosmą Złotowskim i Tadeuszem Zwiefką. Debatę zorganizowało Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz