Galeria - słuchacze

Słuchacze KUTW zwiedzają świat!

24 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zwiedzają zgodnie z przyjętym planem świat. Przez dziesięć lat swojego istnienia zwiedzili zachodnią Europę, kraje skandynawskie oraz państwa ściany wschodniej. W roku ubiegłym byli w Chinach. W tym roku 90-cio osobowa grupa wybrała się do Sankt Petersburga. Po drodze odwiedzili Kowno, Tallin i Helsinki.

czytaj całość…

Seniorzy KUTW z Bydgoszczy zwiedzili Wenecję Północy.

21 maja 2018
czytaj całość

Petersburg słynie z zabytków, kanałów i białych nocy. Miasto Piotra I na długo pozostanie w pamięci seniorów KUTW. Pierwszego dnia bydgoszczanie rozpoczęli  zwiedzanie od Twierdzy Pietropawłowskiej. W każdym miejscu postoju  seniorzy z Bydgoszczy promowali swoje miasto poprzez  rozwieszanie flag i banerów.

czytaj całość…

Urodziny Króla Kazimierza w Kowalu

07 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni przez burmistrza królewskiego miasta Kowal, na kolejne urodziny Króla Kazimierza Wielkiego.
Uroczystości rozpoczął korowód historyczny. W strojach stylizowanych na średniowieczne prezentowali się: przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy Urzędu Miasta, mieszkańcy miasta, Rada Seniorów Miasta Kowala, członkowie Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. W korowodzie pięknie prezentował się Zespół Tańca Dawnego "Kazimierki".

 

czytaj całość…

Wykład dr Hanny Malinowskiej

04 maja 2018
czytaj całość

Piotr Wielki, bezwzględny reformator Rosji? Czy na nim wzoruje się Putin ? - to retoryczne pytania z wykładu dr Hanny Malinowskiej. Zaintersowanie tematem słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku było ogromne z uwagi na to, że za kilka dni, grupa 86 osób wybiera się na wycieczkę do Sankt Petersburga. Piotr I Wielki (1672-1725) to jeden z największych władców w historii Rosji. Zamienił zacofany i osłabiony kraj w europejskie mocarstwo. Jednak swoimi poddanymi rządził despotycznie - batem i katowskim toporem. 

 

 

czytaj całość…

XI Urodziny KUTW

04 maja 2018
czytaj całość

XI urodziny KUTW były okazją do zaprezentowania repertuaru grup artystycznych działających w ramach Uniwersytetu. Podczas uroczystości nagrodzono najbardziej zasłużonych Seniorów oraz Przyjaciół KUTW. Swoje honorowe miejsce na sali zajął Król Kazimierz wraz z Królowymi. Na zaproszonych czekał również tort ufundowany przez Janusza Zemkego, Ireneusza Nitkiewicza, Waldemara Ciupaka oraz właściciela cukierni Rem-Marco. 

czytaj całość…

Przedstawicielki Zespołu Tańca Dawnego "Kazimierki" w programie "Z pierwszej ręki"

19 kwietnia 2018
czytaj całość

Przedstawicielki Zespołu Tańca Dawnego "Kazimierki", działający przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, wystąpiły dzisiaj w TVB w programie "Z pierwszej ręki".
Instruktorka tańca - Marta Nowaczyk i tancerka - Janina Lackner opowiedziały o swoich pasjach związanych z tańcem XIII wieku. Program prowadziła red. Monika Kamińska.
Zachęcamy do oglądania (Kazimierki od 35 min) link.

 

czytaj całość…

Abp Wojciech Polak spotkał się w Smukale z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru”

10 kwietnia 2018
czytaj całość

Metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, abp. Wojciech Polak spotkał się w Smukale przy „kajaku Jana Pawła II” z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru”.

Imprezę od 6 lat organizuje Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Poświęcona jest on pamięci koleżanek i kolegów którzy odeszli z tego świata. Jej ideą jest zaduma i pamięć.

czytaj całość…

Godnie reprezentują swoje i miasto i macierzystą uczelnię

03 kwietnia 2018
czytaj całość

Grupa 50 seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wypoczywa na turnusie wielkanocnym w sanatorium Szachtar w Truskawcu na Ukrainie. Po zabiegach bydgoszczanie chodzą codziennie na spacery po tym znanym na całym świecie uzdrowisku. W parku zdrojowym złożyli hołd Adamowi Mickiewiczowi dekorując jego pomnik flagami Polski i Bydgoszczy. Delegację seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przyjął w ratuszu mer Truskawca, Andriej Kulczyński. W trakcie spotkania włodarz miasta wyraził zadowolenie z faktu, że tak wielu polskich seniorów przyjeżdża do jego miasta. Na zakończenie spotkania mer otrzymała od przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożeny Sałacińskiej koszulkę i flagę Bydgoszczy oraz upominki uczelniane od JM Rektora UKW, prof. Jacka Woźnego. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz