Galeria - słuchacze

Odwiedziny Orszaku Trzech Króli

06 lutego 2018
czytaj całość

Na koniec okresu bożonarodzeniowego Klub "Casimirus", działający przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy odwiedzili przedstawiciele Orszaku Trzech Króli.

Klub "Casimirus" odwiedził król europejski Kacper, który reprezentował pokolenie ludzi starszych. W jego rolę wcielił się Mieczyslaw Franaszek, emerytowany aktor. Młode pokolenie prezentował Król Herod, czyli Szymon Chodera, uczeń liceum, marzący o aktorstwie. Najważniejszymi osobami byli organizatorzy Orszaku, czyli Regina i Marek Piątkowski.

czytaj całość…

Seniorzy w BWA

06 lutego 2018
czytaj całość

Jak zatańczyć rzeźbę? Jak przełożyć rzeźbę na ruch? Jak stworzyć z tego choreografię? Jak ożywić Łuczniczkę w spektaklu tanecznym? Te i inne tematy poruszono w rozmowie z tancerką Agnieszką Kryst.

Spotkanie warsztatowe odbyło się w BWA w ramach Rezydencji artystycznej Agnieszki Kryst. Rozmowę z artystką poprowadziła Danuta Milewska – kuratorka programu.

czytaj całość…

Spotkanie parlamentarzystów Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

06 lutego 2018
czytaj całość

W Inowrocławiu odbyło się spotkanie parlamentarzystów Kujawsko - Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.
Obradom przewodniczyła przewodnicząca regionalnych stryktur OPS, Bożena Sałacińska. Spotkania przygotowała Katarzyna Pałasz z fundacji Bądźmy Razem-Łączymy Pokolenia oraz Inowrocławska Rada Seniorów.
W trakcie zebrania przyjęto uchwałę w sprawie akceptacji dokumentów OPS dotyczących ordynacji wyborczej , zasad powoływania delegatów oraz regulamin OPS. KUTW reprezentowali: Bożena Sałacińska, Janina Buraczewska, Danuta Bedus oraz Lidia Pielarska.
 

czytaj całość…

Warsztaty selfie i kosmetyczne

06 lutego 2018
czytaj całość

Słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zostały zaproszone przez bydgoski oddział Towarzystwa Edukacji Bankowej "Edukacja".  W siedzibie szkoły przeprowadzone zostały dla seniorów bezpłatne warsztaty selfie i kosmetyczne.

czytaj całość…

"Wspólny mianownik" w TVP Bydgoszcz

30 stycznia 2018
czytaj całość

Program pt. "Wspólny mianownik" przygotował  bydgoski ośrodek Telewizji Polskiej. Tematem wiodącym audycji były finanse gmin. Najliczniejszą grupę na widowni stanowili słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Członkowie KUTW uczestniczyli w konferencja „Polska Seniora"

30 stycznia 2018
czytaj całość

Seniorzy z całego miasta  licznie przybyli  w dniu 23 stycznia 2018 roku do Sali Malinowej hotelu Pod Orłem. Była to okazja aby porozmawiać o polityce senioralnej, potrzebach i oczekiwaniach tej grupy społecznej. Najliczniejszą grupę uczestników  spotkania  stanowili słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj całość…

Przewodnicząc Rady Słuchaczy KUTW udzieliła wywiadu TVP Bydgoszcz

30 stycznia 2018
czytaj całość

Seniorzy będą w najbliższych latach szczególnie ważną grupą wiekową. Do 2050 roku osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić 40 proc. polskiego społeczeństwa. Z jakimi problemami muszą się mierzyć na co dzień? Co doskwiera im najbardziej: zdrowie, finanse, czy samotność?

O problemach ludzi starszych redaktor Anna Trzcińska rozmawiała we wtorek, 23 stycznia  w ramach programu"Rozmowa dnia"  z Bożeną Sałacińską, przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, szefową regionalnych struktur Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w woj. kuj.pom, członkiem Bydgoskiej Rady Seniorów a także ambasadorką  Akademii Liderów "60+". 

czytaj całość…

Spotkanie z Marią Chylicką

30 stycznia 2018
czytaj całość

Maria Chilicka, sluchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy pracowała jako fizyk jądrowy. Po przejściu na emeryturę realizuje to, na co nigdy nie miała czasu, ani ochoty. Powodem takiego stanu były tragedie rodzinne, z którymi musia sobie poradzić.
Dzisiaj Maria jest bardzo płodną poetką i malarką. Wydaje tomiki wierszy, które ilustruje swoimi obrazami. Maria Chilicka zapraszana jest na spotkania autorskie. W klubach, bibliotekach czyta swoje wiersze i prezentuje obrazy. Sprzedaje również swoje tomiki, które są chętnie kupowane po spotkaniu z jej poezją.

 

czytaj całość…

Teatrzyk UKW

30 stycznia 2018
czytaj całość

Zespół Teatralno - Kabaretowy "Teatrzyk" zaprezentował nową sztukę słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Sztuka "Krakowacy i górale po mojemu" to dzieło naszej niezwykle utalentowwanej koleżanki - Elzbiety Rogowskiej. W przedstawieniu wystąpili: Lonia Butkiewicz, Maria Putz, Jerzy Witciech, Andrzej i Ewa Zasadowie. W grupie, zadebiutowała Grażyna Ziółkowska.

 

czytaj całość…

Marek Chełminiak na KUTW

22 stycznia 2018
czytaj całość

Marek Chełminiak, bydgoski artysta fotografik, przyjął zaproszenie od słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Od wielu lat portretuje Bydgoszcz, Toruń i inne miasta regionu. Jest fotografem i fotoreporterem pracującym dla lokalnych gazet oraz twórcą wielu albumów pokazujących piękno miast Kujaw i Pomorza.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz